GUCCI İKİZLERİ

Gucci'nin İlkbahar-Yaz 2023 koleksiyonunda bir ikiz şöleni yaşandı!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 25 Eylül 2022
GUCCI İKİZLERİ Gucci

Gucci’nin ‘Twinsburg’ koleksiyonundan sonra pek çok sosyal medya esprisi ile karşılaşacağımıza eminiz. Tarihte ve popüler kültürdeki birçok ikiz referansından alıntı yapan Gucci, aynı zamanda bir önceki kampanyasında gönderme yaptığı Stanley Kubrick’in ‘The Shining’ filmindeki en korkutucu sahneye de gönderme yaptı. Milano Moda Haftası sırasında yeni koleksiyonunu sunan Gucci, şimdiden sosyal medyada en çok konuşulan defilelerden birine imza atmış oldu. 


İlkbahar -Yaz 2023 koleksiyonu için Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michele, birbirine çok benzeyen modelleri veya gerçek ikizleri seçti. Tahminimizce bu moda tarihinin en zorlu model seçim süreci olabilir! Çokluluk, defile başlamadan önce bile vardı, adım adım bir tekrarda ünlü katılımcıları, Andy Warhol’un eserlerinden ilham alan bir imaj ve mesajı ile yansıtılan bir LED ekran karşısında gösteren Gucci, defilede ilginç anların yaşanacağının sinyallerini en başından verdi. 

“Ben benim. O, o. O gibi davrandığım zamanlar haricinde” diye bir sesle başlayan defilede sözler, “Ve yer değiştirdiğimiz zaman, hangimizin hangisi olduğunu anlayamazsınız” diye devam etti. İlk başta, modeller karanlıkta sadece tek bir spot ışığıyla podyuma çıktılar. Koyu renk takım elbiseler, uzun çizmeleri tutan eşofmanlar ve jartiyerler, gümüş burun ve yüz takıları, inci kolyeler, yeni kapitone çantalar ilk görünümü oluşturan parçalardan sadece birkaçıydı. Kristal püsküllü güneş gözlükleri, unisex desenli etekli takımlar, çizgili uzun çizmeler, ayı şeklinde kristal çantalar, payetli kaplan desenli elbise ve uyumlu türban ve eldivenler ve şeffaf boncuklu püsküllü takılar ile defile ilerledikçe görünüm daha ayrıntılı hale geldi.

Cadılar Bayramı dostu korku filmi Paskalya yumurtaları, 1984 ‘Gremlins’ filmindeki Gizmo şeklindeki çapraz çantada İtalyanca “çık dışarı” anlamına gelen “Fuori!” yazan bir dizi giysiye kadar gösteri boyunca çeşitli referanslar fark edildi. Ve uçuşan mavi şifon elbiseler içinde bir çift sarı saçlı model, ‘The Shining’ filmindeki ikizlerin yetişkin bir versiyonu gibi algılandı.


Bu ana kadar her şey bir Gucci defilesinden beklenir şekilde ilerlerken, şovun sonunda podyumda bir duvar kalktı ve seyirciler podyumun diğer tarafında ikizlerin yürüyüşü ile karşılaştılar. Diğer yarıları ile podyumda el ele yürüyen modeller, ‘Twinsburg’ adlı koleksiyonun hakkını vermekle kalmayıp Gucci’nin bir kez daha sosyal medyada viral olmasını sağlamış oldular. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.