SÜRDÜRÜLEBİLİR GUCCI

Yeni kampanyada Jane Fonda, Lil Nas X, King Princess, Miyavi ve David de Rothschild var!

"Gucci Off The Grid" projesini duyuran Gucci, Alessandro Michele’nin tasarladığı ‘Gucci Circular Lines’ koleksiyonu ile sürdürülebilir insiyatiflerini güçlendiriyor. Yeni koleksiyonu için geri dönüştürülen, organik, biyo bazlı, sürdürülebilir bir şekilde elde edilen materyaller kullanan Gucci, ECONYL ile atıklardan yeniden oluşturulan naylon kullanıyor. 

Dış dünya ile bir bağlantı kurma ihtiyacı duyan insanoğlu, doğanın gücünden ve büyüsünden ilham alıyor. Doğal bir ortamda yaşamanın neşesine değer veren insanlar, yaşam konusunda yeni şeyler öğrenmeyi arzuluyorlar. Adeta içgüdüsel olan doğal yaşam merakı, tatmin edici yolculuklar doğuruyor. Çekici ve besleyici bir hayal gücü yolculuğundan ilham alan Gucci, bu yolculuğu bir kendini keşif ve öz anlatım olarak görüyor.  
Cinsiyetsiz aksesuarlar, ayakkabılar, giyim ve seyahat aksesuarları içeren bu koleksiyon, Harmony Korine tarafından çekilen bir kampanya ile sunuluyor. Modern bir metropolün kalbine inşa edilmiş rüstik bir ağaç evinde ikamet eden şehir sakinleri içeren kampanya resimlerinde, yeşillikler arasında bitmemiş tahtaları ile küçük ve ahşap bir ev ve yükselen gökdelenler arasında ilginç bir kontrast yaratılıyor. Kampanya modelleri metropollerinden insanlığın geleceğine karşı bir duruş sergilemeyi başarıyor. Ahşap ağaç evi ve temsil ettiği basit yaşam tarzı, geleneksel yaşamdan kaçma ve yaşama deneyiminin tadını çıkarma arzusu için güçlü bir metafor haline geliyor.


“Bu koleksiyon ekip çalışmasının sonucu; herkes bir şey kattı. Kampanyada ise yeni bir şey inşa eden insanlar arasındaki diyalog fikri yansıtılıyor. Hep birlikte şehir merkezinde bir ağaç evi inşa edebileceğimizi hayal ettim, parkta oynayan çocuklar gibi. Çünkü hepimizin bu evi inşa etmesi gerekiyor veya gezegenimizin bazen yokmuş gibi hissetsek de orada olduğunu bulmamız gerekiyor.” diyen Alessandro Michele, yeni koleksiyonun yapım aşamasını anlattı. 


Son olaylardan önce Los Angeles’ta çekilen kampanya fotoğraflarında Jane Fonda, Miyavi, David de Rothschild, Lil Nas X ve King Princess yer alıyor. 15 Haziran’dan itibaren Gucci ArtWalls lokasyonlarından sunulacak olan kampanya fotoğrafları Milano’nun Largo la Foppa bölgesinde, Londra’nın Brick Lane sokağında, Şangay’ın Fengsheng Li bölgesinde, Manhattan’ın SoHo bölgesinde, Hong Kong’un D’Aguilar sokağı gibi yerlerde görülebilecek. 


Aynı zamanda Gucci App uygulaması kullanıcıları için temalı testler hazırlayan Gucci, koleksiyon ve döngüsel moda hakkında sorular sunacak. Kampanyanın konseptinden ilham alarak ve soruları doğru cevaplayarak sanal olarak kendi ağaç evinizi inşa edebilir ve sosyal medyada yeni arkaplanlarınızı paylaşabileceksiniz. 

Çevresel ayak izimizi hafifletirsek dünyayı daha büyük bir özgürlükle keşfedebileceğimizi sabunan Gucci, Gucci Off The Grid koleksiyonu ile hayallerimizi özgürlükle, merakla, açıklıkla ve neşeyle takip etmemizi sağlıyor. 

Etİketler