GUCCI’DEN SES GETİRECEK BİR İŞ BİRLİĞİ DAHA

Gucci, bu kez; yetenekli, genç, İspanyol sanatçı ve fotoğrafçı Coco Capitán ile bir iş birliğine imza atıyor.

Gerçekleşen iş birliği ile sanatçının nükteli ve ironik üslubu, Kreatif Direktör Alessandro Michele’nin çağdaş, romantik akım estetiğiyle bir araya geliyor.

Coco Capitán’ın eliyle işlediği esprili aforizmalar, Gucci’nin 2017-18 Sonbahar/Kış kadın giyim koleksiyonu için düzenlenen defilede iki parça üzerinde izleyenlere sunulmuştu.

Gucci’nin İtalya’daki defilesine gelen davetliler, gösteri alanına girdiklerinde duvarda Capitán’ın yaptığı yazılı çalışmalarıyla karşılaşmışlar, ayrıca aldıkları davetiyede de sanatçının el yazısını bizzat görmüşlerdi. Alessandro Michele de gösterinin sonunda üzerinde Capitán’ın sloganlarından biri bulunan bir tişörtle davetlilerin karşısına çıkmıştı. Mesaj ne miydi dersiniz? “Bir hikâye yaşamak için geri dönmek istiyorum.”Alessandro Michele ve Capitán’ın Sonbahar/Kış sezonu için yaptıkları iş birliği, sanatçının mizah anlayışını yansıtan birçok farklı parçanın ortaya çıkmasıyla sonuçlandı. Değişik renklerdeki tote sırt çantaları, kemer çantaları, sweatshirtler, tişörtler, hoodieler, örgü parçalar ve ceketler Capitán tarafından bir tuval gibi kullanılarak sanatçının el yazması mesajlarıyla işlendi. Tamamı unisex olan parçaların birçoğu da üzerinde Gucci’nin yeşil-kırmızı-yeşil ağ çizgilerini ve birbirine kenetli altın rengi GG motifini taşıyor.  Koleksiyon, temmuz ayının sonunda Gucci.com’da ve belirli Gucci mağazalarında moda severlerle buluşacak. Gucci bunu kutlamak için devam etmekte olan Art Wall projesine yeni bir ekleme yapıyor. Capitán’ın çalışmaları New York’taki Lafayette Sokağı’nda yer alan 760 metre karelik duvarı ve Milano’nun hareketli yaya bölgesi Corso Garibaldi’deki Largo la Foppa’da bulunan büyük bir duvarı süsleyecek. İlk duvarda “Bütün bu gelecekle ne yapacağız” yazacakken, ikinci duvarda da “Sağduyu maalesef herkeste yok” mesajı verilecek.
.

Etİketler