HAFTANIN EN GÜZEL FİLMLERİ

Film festivali başlıyor ama vizyondaki filmleri de unutmayalım istedik!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Nisan 2014
HAFTANIN EN GÜZEL FİLMLERİ


Bu hafta benim uzun süredir merakla beklediğim bir film vizyona giriyor, Nelson Mandela'nın hayatının anlatıldığı “Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol”. Bu film dışında “Nuh: Büyük Tufan” da açıkçası ilgi uyandıran bir çalışma. Özellikle de Emma Watson'ın varlığı açısından. Bir diğer dikkat çekici yapım ise özellikle katıldığı festivallerle başarısını kanıtlamış bir film “Bela”. Gelin şimdi bu filmlere biraz daha yakından bakalım;MANDELA: ÖZGÜRLÜĞE GİDEN UZUN YOLJustin Chadwick'in yönettiği ve Idris Elba, Naomie Harris, Tony Kgoroge ile Riaad Moosa'nın oynadığı “Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol” (Mandela: Long Walk To Freedom), Nelson Mandela'nın hayatını anlatıyor. Filmin ilk gösterimi Beyaz Saray'da yapıldı. Gösterimden önce Barack Obama'nın yaptığı çarpıcı konuşmaysa son derece etkileyiciydi. Oscar'ın yanı sıra Altın Küre ve BAFTA adaylıklarıyla da ilgi odağı olan filmin IMDB puanı da 7.1.

~


NUH: BÜYÜK TUFAN
Darren Aronofsky'nin yönettiği, Russell Crowe, Emma Watson, Logan Lerman ile Jennifer Connely'nin oynadığı “Nuh: Büyük Tufan” (Noah), haftanın en sansasyonel filmi. Benim içinse film kadar oyuncu kadrosu da ilgi çekici. Özellikle de Emma Watson! Harry Potter serisinden sonra hayli yol kat eden oyuncu, güzelliği ve yeteneği ile gelecekte daha büyük başarılara imza atacak diye düşünüyorum. Tabii oyuncu kadrosundan bahsetmişken duayen oyuncu Anthony Hopkins'in büyüklüğünü de unutmamak lazım. 

~

Çocuk Büyütme RehberiEugenio Derbez'in yönettiği ve Eugenio Derbez, Jessica Lindsey, Loreto Peralta ile Daniel Raymont'un oynadığı “Çocuk Büyütme Rehberi” (Instructions Not Included), sizi gündemden biraz uzaklaştırıp güldürecek. Çapkın bir genç adamın kızını büyütürken yaşadığı maceraları anlatan filmin IMDB puanı 7.7.

~

Meleklerin MucizesiBiray Dalkıran'ın yönettiği ve Hakan Türkşen, Gaye Gürsel, Cem Kılıç, Altan Erkekli, Ayşen Gruda, Dilek Serbest, Murat Parasayar ve Yıldız Asyalı'nın oynadığı “Meleklerin Mucizesi”, haftanın öne çıkan Türk filmi. Özellikle kadrosuyla ilgi çeken filmde, geçmişin izlerinden kurtulamayan Hakan'ın mucizelerle dolu hayatı anlatılıyor. Hem gülecek hem de inanılması güç olaylara tanıklık edeceksiniz.—Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.