HANIFA YENİ KOLEKSİYONU İÇİN 3D MODELLER KULLANDI

Anifa Mvuemba, Instagram canlı yayını üzerinden sanal bir defile gerçekleştirdi…

Coronavirüs salgını dünyadaki birçok sektörü değiştiriyor. Dijitalleşme sürecini hızlandıran moda sektöründe birçok marka sanal defileleri ve online moda haftaları ile geleneksel moda takviminde farklılıklar gerçekleştiriyorlar. Bu değişimlerde öncü olan bir marka da Hanifa. Defileleri daha erişilebilir yapmayı hedefleyen Hanifa, yeni koleksiyonunun tanıtımı için 3D dijital modeller geliştirdi. 

Geçtiğimiz günlerde verdiği röportajda Hanifa’nın tasarımcısı Anifa Mvuemba, yeni koleksiyonunun tanıtımına hazırlandığını açıkladı. ‘Pink Label Congo’ adlı koleksiyon Coronavirüs salgınından önce planlanmıştı ancak dünyadaki gelişmeler sonucunda tanıtımı online platforma taşımaya karar veren Mvuemba, “Olayların ne kadar ciddi olduğu konusunda haberler çıkmaya başlamıştı ve tüm gelişmelere karşı biraz kaygılanmaya başladım. İnsanlar çok zor gerçeklerle yüzleşirken yeni bir koleksiyon oluşturmanın ve paylaşmanın belki de duyarsız olacağını hissettim” dedi. 


Tasarımları ile Kongo’nun güzelliklerini kutlamak isteyen Mvuemba, yerel insanların yasadışı madencilik gibi sorunlara karşı mücadelesinin altını çizdi. 

Üç boyutlu modeller kullanmanın markası için doğal bir adım olduğunu söyleyen Mvuemba, “3D modeller ile içerikler tasarlamak ve şimdi ise bir koleksiyon tasarlamak benim için tamamen farklı bir yol çizdi. Devam etme kararım müşterilerimizi daha önce hayal edemeyeceğim bir şekilde iyi yönde etkileyebilir. İşte tam da bu an zamanın doğru olduğunu anladım” dedi. Moda sektörü için Instagram’ı harika bir platform olarak gören Mvuemba, “Bazı insanlar asla moda haftalarını deneyimleyemeyebilir veya Hanifa’nın gösterimlerine katılamayabilir, bu nedenle bizim için her daim heyecanlı olan seyircimiz için heyecan verici bir şov hazırlamak istedik. Bu nedenle Instagram en bariz seçim oldu” diye ekledi.