HAYAT SİZİ ŞAŞIRTSIN

HAYAT SİZİ ŞAŞIRTSIN

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Mayıs 2014
HAYAT SİZİ ŞAŞIRTSIN
Seyahat etmeyi çok seven, tarih konusunda uzman Kean Etro ve Arjantinli eşi Constanza'yla Suzan YURDACAN buluştu. Galata Kulesi'ne çıkıp; Karaköy'de denize karşı çay içti ve tabii ki aşkı, modayı ve kendi kişiliği gibi rengarenk Etro erkek koleksiyonlarını konuştu.


İstanbul'da birlikte geçirdiğimiz günün sonunda, Kean Etro'nun dünyanın en mutlu insanı olduğuna karar veriyorum. Sadece Etro ailesi mensubu, Etro erkek giyimin başındaki isim veya 2005'ten beri birlikte olduğu Arjantinli eşi Constanza'ya aşk dolu gözlerle baktığı için değil; Kean Etro yaptığı, yaşadığı ve gördüğü her şeyden keyif alan insanlardan. Dünyayı gezen, tarihe düşkün, doğaya tutkun, göçebe bir ruh o. Kean Etro bir ara, “Bırakın hayat sizi şaşırtsın” diyor. Galiba bu cümle en çok kendisini, onun hayattaki tavrını anlatıyor. ELLE Türkiye ve Etro'nun bir araya gelmesinin sebebine gelince: Hatırlarsanız 6 Aralık tarihinde Çırağan Sarayı'nda düzenlenen ELLE Style Awards Elidor 2013 ödül törenine katılmış ve gecede Kean Etro'ya Lifetime Achievement in Fashion (Modada Yaşamboyu Başarı Ödülü) verilmişti.~ ELLE: İstanbul'dasınız, hava güneşli, deniz kenarında çay içiyoruz, eşiniz yanınızda... Eksik olan bir şey var mı?
KEAN ETRO:
Bu harika bir an, daha ne isteyebilirim ki! Bunu kimse bilmez ve belki de inanmaz, ancak henüz çok gençken İstanbul'la ilgili kitaplar biriktiriyordum. Bir-iki değil, onlarca değil, yüzlerce eski, tarih kitabından bahsediyorum. Niye diye sorun, bilmiyorum. İçimden geldiği için yaptığım bir şeydi. Umarım İstanbul hep böyle özel kalır. Umarım bu güzel şehri ve sahip olduğunuz kültürü, köklerinizi, doğanızı korumayı başarırsınız.

ELLE: Renkleri çok sevdiğinizi biliyoruz. Bu renk tutkunuzun sebebi, açıklaması nedir?
K.E.:
Renk hayat demek. Gökkuşağına bakın, hayatın pek çok yönünü yansıtır. Benim siyahla pek aram yoktur, siyah bana yaşamın tam zıddı gibi geliyor.~ ELLE: Bir diğer tutkunuz da seyahat etmek. Dünyanın dört bir yanını gezdiniz. Favori şehirleriniz var mı?
K.E.:
Genelde insanların pek bilmediği, duymadığı, popüler olmayan yerlere aşık olurum. Çok fazla favorim var, isim vermem zor ancak genelde etkilendiğim yerlerde başrolde doğa bulunuyor. Doğa hepimizin en büyük ilham kaynağı. Eşimle tanıştığım Meksika'yı karış karış gezdiğimiz için orayı özellikle çok sevdiğimi itiraf etmeliyim.

ELLE: Peki, eviniz İtalya'da da keşfettiğiniz yeni yerler var mı?
K.E.:
Eşimle ben Güney İtalya'yı gezmeyi tercih ettiğimizi fark ettik. En basiti, iklimi güzel. İtalya'nın güneyinde sizin Kapadokya'daki peri bacalarını andıran “trullo” yapılarının bulunduğu bir bölge var. Şu anda en sevdiğimiz yer orası.ELLE: Belli ki doğayı çok seviyorsunuz, doğadan kopmamaya özen gösteriyorsunuz.
K.E.:
Doğadan kopmam mümkün değil, aramızda çok güçlü bir bağ var. Tabii ki büyük şehirlerde bazen “yolumuzu” kaybettiğimiz, ondan biraz uzaklaştığımız oluyor. Önemli olan doğadan tamamen kopmamak. İster Milano, ister İstanbul'da yaşıyor olalım, içimizdeki doğa sevgisini korumalıyız. Gelecekte insan ve doğa arasındaki bu bağ daha da önemli olacak.Suzan YURDACAN
Fotoğraflar: Barış AKTINMAZ

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.