HAYATA SİYAH BEYAZ BAKMIYOR

Tasarımcı ara renkleri Chalayan Grey Line adlı yeni koleksiyonuyla hatırlatıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Temmuz 2014
HAYATA SİYAH BEYAZ BAKMIYOR






Hüseyin Çağlayan'ı modayla ilgilenen, modayı seven kimseye anlatmaya gerek yok. Hakkında söylenecek çok şey var ve aynı zamanda belki de hiçbir şey söylemeye lüzum yok. Londra'da yaşayan tasarımcı 2013'de Chalayan Grey Line adlı bir koleksiyon hazırladı. Kendi deyimiyle “Ana koleksiyona göre daha genç ve ulaşılabilir fiyatla.” Zaten amaç da bu, tasarımı genç müşteriye uygun fiyata sunabilmek. Üstelik bunun için Londra'ya gitmeye de gerek yok. Chalayan Grey Line, shopigo.com üzerinden satışta. Yani bu koleksiyona ulaşmak her manada kolay. Hüseyin Çağlayan, “Bildiğiniz gibi ana koleksiyonumuz lüks ürün kategorisinde yüksek fiyatlı ürünleri kapsıyor. Biz markamızı daha geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla daha uygun ve ulaşılabilir fiyatlı olan Grey Line'ı kurmaya karar verdik” diyor.





KOLEKSİYONUN İSMİNDEKİ MESAJ


Grey Line ismi nereden geliyor? “Gri” seçimi, tesadüf olmasa gerek. Neden Grey Line? Açıklaması sandığımızdan daha eğlenceli. Hüseyin Çağlayan, “Ana koleksiyonumuzun etiketi siyah olduğu için bir fark yaratmak adına ayrı bir renk seçmemiz gerekiyordu. Hayata sadece siyah-beyaz bakmak yerine onun ortasından da bakmayı düşününce yeni etiketin ‘grey' (gri) olmasına karar verdik” diye açıklıyor. Mesaj alınmıştır, hayattaki ara renkleri de görmemiz, onları da k abul etmemiz gerekiyor.


Peki Chalayan Grey Line kadını kim? Nereye gider? Ne dinler? Ne izler? Bu koleksiyonun özellikle hitap ettiği, hedeflediği bir kitle var mı? “Grey Line kadını genel anlamda kültür ve tasarımı seven, kendi kişisel tarzı olan, meraklı, çok yönlü bir kişiliktir” diye cevaplıyor bizi Hüseyin Çağlayan.





SUZAN YURDACAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.