HERMES ÇİN’DE REKOR KIRAN SATIŞ YAPTI!

Yeniden açılan Hermes mağazası bir günde $2.7 milyon satış yaptı!

Coronavirüs sebebi ile tüm dünya evlerinde kendini gönüllü karantinaya almışken bir ülkede durum bambaşka! Çin’de hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlarken birçok mağaza ve marka kapılarını yeniden müşterilere açmaya karar verdi. Geçtiğimiz Cumartesi günü Guangzhou’nun Taikoo Hui bölgesindeki mağazasını yeniden açan Hermes bir gün içerisinde $2.7 milyon değerinde satış yaptı!

İnsanların lüks alışverişe olan hasretini gideren Hermes, mağazanın yeniden açılmasını kutlamak adına mağazaya pırlanta işlemeli Himalayan Birkin çanta gibi nadir çanta modelleri gönderdi. Çin’in en varlıklı bölgelerinden biri olan Guangdong bölgesindeki müşteriler Hermes mağazasına ev eşyaları, ayakkabılar, deri aksesuarlar ve yemek takımlarına kadar birçok ürün almak için akın ettiler. 

Verilere göre Çin’de tek bir mağazada yapılan en yüksek satışı gerçekleştiren Hermes, coronavirüs sebebiyle zarar gören markalara bir umut ışığı oldu. Çin’in popüler sosyal medya platformları Weibo ve Xiaohongshu’da Hermes mağazasının yeniden açılması paylaşıldı. Daha önce Prada tarafından kullanılan 511 metrekarelik mağaza, Parisli mimarlık ajansı RDAI tarafından tasarlandı. Modern ve minimalist bir estetiğe sahip olan mağaza yerel gelenekleri ve el işçiliğini bir araya getiriyor. 

WWD’ye ulaşan açıklamaya göre Hermes mağazasının yeniden açılması adına, III. Napoleon’un giydiği ceketten ilham alan iki Birkin çantası da satışa sunuldu. “Bu yeniden açılma, Hermes’in Güney Çin'e olan bağlılığını teyit ediyor ve 2004'ten beri bulunduğu Guangzhou'daki Paris evi için yeni bir bölüm çiziyor,” diyen açıklamada, yeni bir dönem başladığı belirtildi. Yeniden açılan mağazadan önce Hermes, Guangzhou bölgesindeki ilk mağazasını kapatarak ekibi 2011’de açılan Taikoo Hui mağazası ile birleştirdi.