H&M X SANDRA MANSOUR

H&M, doğa sevgisiyle bütünleşen, güçlü ve feminen kadın koleksiyonu için tasarımcı Sandra Mansour ile iş birliği yapıyor.

Güçlü kadın sanatçılardan ve doğanın güzelliğinden ilham alan koleksiyon,  genç ve güçlü bir görünüm yaratan el yapımı fırfırlar, romantik kumaşlar ve sakin bir renk paletinden oluşuyor. Sandra Mansour x H&M koleksiyonu, 6 Ağustos'tan itibaren dünya çapındaki mağazalarda, Türkiye’de sadece Zorlu, İstinye Park mağazaları ve hm.com’da satışa sunulacak. 13 Ağustos’ta açılışı gerçekleşecek Akasya mağazasında da ayrıca bu özel koleksiyon yerini alacak.


Beyrut’un sanat ve çevresinden aldığı ilhamla birleşen detay ve işçiliğe verdiği önem tüm tasarımlarında parlıyor. Sandra Mansour x H&M koleksiyonu için Sandra, doğadan ve Toyen, Dorothea Tanning, Lena Leclercq ve Bibi Zogbé gibi kadın sanatçılardan ilham alıyor. Ortaya çıkan sonuç ise elbise, bluz, etek, özel dikim ceket, baskılı bir tişört ve kapüşonludan oluşan kadınsı ve güçlü bir koleksiyon. Hem vücuda oturan hem de uçuşan kumaşlar ve fırfırlı etek uçlarından oluşan hacimli tasarımlar,  fildişi, mantar grisi ve siyahtan oluşan renk paletiyle karışıyor. 

Mansour, her koleksiyonuna bir isim veriyor ve Sandra Mansour x H&M iş birliğine ise, bir ayçiçeğinin gündüzden geceye güneşi takip etme biçiminden büyülendikten sonra “Fleur du Soleil” (Güneş Çiçeği) ismini veriyor. Puantiyeler, çiçekler ve ayçiçeği motifleri ince ve narin kumaşları zenginleştirip işçiliği vurgularken, kadınsı silüetler de gücü ve kentsel hayatı vurguluyor.  


Etİketler