House of Austen

Vintage, zarif ve online

Online alışveriş bölümümüzde bu hafta Jane Austen hayranı ve vintage tutkunu iki arkadaşın projesi olan House of Austen'ı konuk ediyoruz. 

"Vintage insanın babaannesine yakışanı giymesidir" sloganını benimseyen House of Austen, babaannelerimizin dolaplarında arayıp da bulamadığımız parçalarla dolu bir online vintage butiği. Ürünler, çocukluk arkadaşı olan Zeynep Yalçınkaya ve Mine Kaplangı'nın başta İtalya olmak üzere yurtdışı seyahatlerinde toplanıyor ve İstanbul'dan satışa sunuluyor. Özenle seçilmiş parçalar arasında kıyafetler, aksesuarlar, kitaplar, dekorasyon objeleri ve hatta oyuncaklar var.

House of Austen'ın iki kurucusu, öğrencilik dönemlerinde vintage'ın pahalılığından yakındıklarından, her parçayı mümkün olduğunca uygun fiyata satıyorlar. Sitedeki "Under €10" seçeneğini kullanarak fazla para harcamadan sevimli vintage ürünler edinebilirsiniz. Aradığınız biraz daha lüks bir şeyse "Luxurious Vintage" bölümünde Ferragamo, Yves Saint Laurent gibi ünlü markaların ürünleri sizi bekliyor.

Sitede gözümüze çarpan parçalar için galeriye davetlisiniz.