İKİ İSİM BİR MARKA

İKİ İSİM BİR MARKA

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Temmuz 2014
İKİ İSİM BİR MARKA


Son yıllarda takı tasarımı konusunda büyük bir çeşitliliğe tanıklık ediyoruz. NAJewels markasının yaratıcıları Aslınaz Kazaz ve Nadin Vanlıoğlu Taş, “İlklerden olmamız, özgün çizgimiz, tasarıma aşkla yaklaşmamız, bizi diğerlerinden ayırıyor” diye başlıyorlar söze.

İTÜ Jeofizik Mühendisliği mezunu, 11 yıllık iki arkadaş Aslınaz Kazaz ve Nadin Vanlıoğlu'nun eğitimleriyle ilgili bir iş yapmamalarına aslında şaşırmamak gerek. Babası sadekar, amcası da mıhlayıcı olan Nadin Vanlıoğlu, takılarla iç içe büyüdüğünü, bu sektörde bulunmasının kaçınılmaz olduğunu anlatıyor. Arkadaşı ve iş ortağı Aslınaz Kazaz'ın da, mücevher tutkusunun çocukluktan beri devam ettiğini söylerken gözlerinin içi gülüyor. “Mühendislik düşünce yapısıyla mücevher tasarlayınca kullanışlı ve özgün modeller üretebiliyoruz” diyen Kazaz ve Vanlıoğlu'nun tasarımlarıyla baş başa bırakıyoruz sizi.

Markanızın adı Nazra idi. Neden NAJewels olarak değiştirdiniz?


Markayı ilk kurduğumuzda Nazra ismini uygun görmüştük; Farsçada ilk bakış anlamına geliyordu. Yurt dışına açılma planlarımız gündeme gelince ismimizi NAJewels olarak değiştirdik ve logomuza İstanbul'u ekledik. Tasarımlarımızda İstanbul'un kültürel değerlerini ve Osmanlı motiflerini kendi yorumumuz eşliğinde yansıtmaya çalışıyoruz. N Nadin'i, A Aslınaz'ı, J Jewels'ı simgeliyor.~

Mücevher yaratma sürecinizi kısaca anlatabilir misiniz?Genelde önce konseptimizi belirleyip onun üzerinden çizimlerimize başlıyoruz. Bazen sadece içimizden gelenleri karalarken bile ortaya bir şeyler çıkabiliyor. Sonrasındaysa atölyemizdeki ustalarla beraber çizimlerimizi hayata geçiriyoruz. Mumdan kalıp oluşturma ve tesviye (takıların temizlenmesi) işlemleri bizim elimizden geçiyor.

2014-15 yaz koleksiyonunuzda neler var?


Bu sezon daha bold ve altın rengi parçalar revaçta. Koleksiyonumuz 14 ayar altın, pırlanta ve deri ağırlıklı. Pastel tonlardaki bileklikler, tılsım sembollerini çerçevelediğimiz uzun zincirlerin eşlik ettiği kolyeler ve Risus şahmeranımız yeni koleksiyonda öne çıkan parçalardan.

SELİN MİLOŞYAN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.