İLK ‘DİJİTAL DEFİLE’ KAPROL’DEN

İLK ‘DİJİTAL DEFİLE' KAPROL'DEN

Gülşah ÖZTÜRK GÜLŞAH ÖZTÜRK 14 Mayıs 2015
İLK ‘DİJİTAL DEFİLE’ KAPROL’DEN
Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, moda adına da bir ilki yaşatacak. 14 Mayıs'ta Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek zirvede katılımcılar, Türkiye'de bir ilki, Arzu Kaprol'un “Yaşamın Kaynağı” adlı dijital defilesini izleme şansı yakalayacak.

Kaprol'ün koleksiyonunda, Vodafone mobil iletişim teknolojilerini de kullanarak hazırladığı, dört mevsim giyilebilir özel tasarım ceket ve son yıllarda yaygınlaşan “işlevsel akıllı giyim” teknolojisinin de örnekleri yer alacak.

Kaprol defilesi hakkında şunları söylüyor: “Dönüşmek, aslında bir yeniden doğuş, yaşamın yeni bir kaynağı. Dijital çağın ilerlemesi baş döndürücü bir hızda ve çekicilikte. Yaşamlarımız dijitalleşmeye paralel yoğunlaşırken, aynı hızda da dönüşüp yalınlaşıyor. Bu dijital dönüşüm, tasarım ve moda kültürünün yalınlaşarak daha duyarlı hale gelmesini sağlıyor. Yaşam yeni kodlarla, sadeleşerek hızlanıyor. Formlar yalın, kumaşlar duyarlı, bizler ise her gün yeni ilhamlarla yeniden doğuyoruz.''

Etkinlikte ayrıca, Arzu Kaprol ve Mercan Dede'nin konuk olacağı, “Moda ve Sanatın Dijitalleşmesi” konulu bir oturum da düzenlenecek. Katılımcılar, Arzu Kaprol'den tasarımda, Mercan Dede'dense sanatta dijitalleşmenin bugününü ve geleceğini dinleyecek.

Vodafone Dijital Dönüşüm Zirvesi, 14 Mayıs'ta Haliç Kongre Merkezi'nde.

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.