ISABEL MARANT’IN DOLGU TOPUKLU SNEAKERLARI GERİ DÖNDÜ!

Marant, Bekett sneakerının 10. yılını kutluyor...

Tam 10 yıl önce Isabel Marant ilk sneaker tasarımını satışa sunmuştu: Süet yüksek konçlu, retro ilhamlı, cırt cırtlı bir sneaker. Peki bu sneakerları bu kadar özel yapan şey neydi? Hiçbir sneakerın size sağlayamayacağı yüksekliği sağlayan tabandaki gizli dolgu topuk. Anında ‘hit’ olan bu sneakerlar, spor ayakkabıların lüks modaya ait olabileceğini kanıtlamıştı ve bu tarzın binbir çeşit replikası yaratılmıştı. Şimdi ise Marant, bir zamanların ikonunu yeniden canlandırıyor!

Sneakerın 10. Yılını kutlamak adına dolgu topuklu bu spor ayakkabısının güncellenen versiyonunu satışa çıkaran Fransız tasarımcı, ‘Balksee’ adında yeni bir model tasarladı. 2010’lu yılların başında Beyoncé’nin “Love on Top” müzik videosu ile kısa bir süre içinde sansasyon olan Isabel Marant Bekett dolgu topuklu sneakerları, daha sonra Rihanna, Gisele Bündchen, Marion Cotillard ve Kendall Jenner gibi birçok ünlünün stilini şekillendirmişti. Sezonlar boyunca markanın en çok satanları arasında yer alan Bekett sneakerlarını her gördüğümüzde aklımıza skinny jean pantolonlar ve 2010’un hit şarkıları geliyor!

“Bunları giymekten asla vazgeçmek istemedim.” diyerek bir açıklama yapan Isabel Marant, “En rahat şeyler her zaman giyeceğiniz ve asla bıkmayacağınız şeylerdir” diye ekledi. Yeni tasarımı ile klasik modele modern bir dokunuş katan Marant, orijinalden daha yüksek, 10cm bir topuk ile karşımıza çıkıyor. 2021 güncellemesi ile topunun yarısını kalın tabanlara gizleyen Isabel Marant, tabanlarda farklı renk ve doku oynamaları ile özgün bir tasarım yaratıyor. Siyah, beyaz, kırmızı, yeşil ve sarı olmak üzere 10. yıldönüm sneakerı beş ikonik renkten sunan Isabel Marant, 2010’lu yılları 2020’li yıllara taşımaya kararlı!

Etİketler