İSKANDİNAV COOL

İSKANDİNAV COOL

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Kasım 2014
İSKANDİNAV COOL


Boss Menswear'ın modern ve net görünümü Kuzey Avrupa stiliyle birleştiğinde çok güçlü bir koleksiyon ortaya çıkıyor. Zengin “tailored” mirasıyla takım elbise, gömlek ve kravata yoğunlaşıyor. Koleksiyonda yeni özel dikim parçaların yanında ayakkabı, çanta ve kemer gibi aksesuvarlar da dikkat çekiyor. Koleksiyon ana temaları bölgenin önde gelen şehirlerinin isimlerini ödünç almış Oslo, Stockholm, Copenhagen ve Lapland Ice Hotel...

Sonbahardan kışa geçtiğimiz bu dönemde trikolar ve dış giyimler bu temanın ana öğelerini oluşturuyor. Favori parçalarsa örgü ceketler ve eskitilmiş melanj gömlekler. Balıksırtı deseni, vatkasız ceketlerde ve astar detaylarında kullanılan koleksiyonun güçlü yönlerinden biri. Boss Sportswear parçalarını bu sezon özel ve modern yapan öğelerden diğeriyse kumaşlardaki çeşitlilik, süet detaylar. Kuzey Kutup dairesinin de kuzeyinde konumlanan Ice Hotel, her kış doğanın şartlarına göre değişiyor. Ice Hotel'in kendini sürekli yenilemesi gibi, Boss Sportswear da kendini her zaman yenileyip güncel tutuyor. Sert kış mevsimi için bu senenin yenilikleri detaylar eklenmiş napa deri ceketler, kalın örgü kazaklar ve pamuk-yün karışımı pantolonlar.

Koleksiyonun renkleri çini mavisinin hakimiyetinden oluşsa da çikolata kahvesi, açık gri ve koyu yeşil de çokça karşımıza çıkacak tonlardan. Renk paleti; koyu mavi, beyaz ve açık gri karışımlarından oluşuyor. Bunun yanında pastel pembe ve koyu mor gömlek ve kravatlar da yer alıyor. Çizgiler, mikro desenler ve ekoseler ince işçilikle detaylarda öne çıkıyor. Ayrıca, çizgili gömlekler ve puantiye kravatlar da resmi tamamlıyor ve koleksiyona renk katıyor.

SILA GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.