İSTANBUL FİLM FESTİVALİ

İSTANBUL FİLM FESTİVALİ

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 21 Mart 2014
İSTANBUL FİLM FESTİVALİ


Bu sene 5-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali'nin biletleri için ön satışlar başladı ama genel satış yarın başlıyor. Biletlerinizi, Biletix satış kanallarından ve saat 10.00-19.00 arasında, hizmet bedeli eklenmeden Atlas ve Kadıköy Rexx sinemalarından alabilirsiniz.

20′den fazla bölümde toplamda 200′den fazla film gösterilecek. Her yıl olduğu gibi, bu sene de filmlerin yanı sıra söyleşiler, sinema dersleri ve atölye çalışmalarıyla festival dopdolu geçecek. Festivalin ağır topları ise her yerde yazılıp çizilen ve mutlaka sizlerin de bildiği “Berlin Film Festivali”nde “Büyük Jüri Ödülü”nü alan Büyük Budapeşte Oteli, dört dalda Oscar adayı ve festivalin açılış filmi “Umudun Peşinde” ve yine Berlin'de “Altın Ayı”yı kucaklayan “İnce Buz, Kara Kömür” mutlaka listenizde olmalı. Özellikle getirilen yasakla tüm dikkatleri üzerine çeken Lars Von Trier'in filmi “Nymphomaniac 1-2” (İtiraf 1-2)biletleri ise, büyük olasılıkla satışa çıktığı anda tükenecek biletler arasında.~

Tüm bu filmlerin yanında en dikkat çeken ya da beni en çok heyecanlandıran etkinliklerden biri de “Asghar Farhadi Sinema Dersi”. Asghar Farhadi, Berlin'de kazandığı “Altın Ayı”nın yanı sıra “En İyi Yabancı Film” kategorisinde Oscar heykelciğini de almayı bilen İranlı bir yönetmen. Geçmiş isimli filmiyle de Cannes Film Festivali'nde dikkat çeken Farhadi, festival kapsamında vereceği sinema dersiyle filmleri üzerine konuşacak. Kendisinin Uluslararası Altın Lale yarışmasının jüri başkanı olduğunu da hatırlatayım.

Elbette bu heyecan verici festival öncesinde biraz ders çalışıp, küçük bir araştırma yaparak ve filmler hakkında bilgi alarak bilet almanızı öneririm. Festival kapsamında gösterilecek filmler hakkında detaylı bilgiyi “ http://film.iksv.org/tr/filmlistesi” adresinden alabilirsiniz. Biletlerin hızlıca tükeneceğini hatırlatarak elinizi çabuk tutmanız gerektiğini de ekleyeyim. Şimdiden iyi seyirler dilerim.

—Nesrin Yücetürk

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.