‘İŞTE BENİM ZEKİ MÜREN’ SERGİSİ AÇILDI

‘İŞTE BENİM ZEKİ MÜREN' SERGİSİ AÇILDI

Sadece müzik alanında değil konuşma ve kendini ifade etmedeki üstün başarısı, modaya getirdiği yeni ve özgür bakış açısıyla da Türkiye için unutulmaz bir sanatçı olan, ‘Sanat Güneşi' lakaplı Zeki Müren, harika bir sergiyle karşımızda!

Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği ile hazırlanan “İşte Benim Zeki Müren” sergisi, sanatçının çocukluğundan, son günlerine kadar gündelik hayatından ayrıntılara ışık tutuyor. 

“İşte Benim Zeki Müren” adlı sergisi, sanatçının 18 yıldır Türk Eğitim Vakfı ile Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı arşivinde bulunan fotoğraflarını ve özel eşyalarını gün yüzüne çıkarıyor. Zeki Müren'in sağlığında ancak bir bölümünü düzenleyebildiği, diğer bir bölümü tarihsiz, açıklamasız halde duran on bine yakın fotoğrafı, desenleri, kostümleri, plakları, şiirleri, notları ve arşiv görüntüleri, kısacası dolu dolu geçmiş bir yaşamdan arda kalan belgeleri bir araya getiriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.