JANE FONDA H&M’İN YÜZÜ OLDU

Jane Fonda egzersiz videolarına geri dönüyor!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 04 Ağustos 2022
JANE FONDA H&M’İN YÜZÜ OLDU H&M

‘Move’ adında yeni bir aktif giyim koleksiyonu çıkaran H&M, kampanya yüzü olarak Jane Fonda ve koreograf JaQuel Knight’ı tercih etti. Perşembe günü satışa sunulacak olan koleksiyon, “spor giyimi demokratız etmeyi” hedeflerken aynı zamanda “hareket algısını” genişletmeyi umuyor. “Spordaki bariyerleri kaldırmak en büyük amacımız” diyen H&M, Jane Fonda’yı seçmelerinin bir sebebi olduğunu vurguladı. 

Yıllar önce ‘Jane Fonda’s Workout’ adlı evde egzersiz videoları ile bilinen Jane Fonda, “Hayatımın çoğunu insanları harekete geçirmek için harcadım ve doğal olarak H&M ‘Move’ koleksiyonunun tüm dünyayı harekete geçirme misyonuna hayran kaldım. Ayrıca 'spor giyim' yerine 'hareket etme' felsefelerini de çok beğendim. Bana göre, bu sporla ya da atletik olmakla ilgili değil. Vücudunuza sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu hareketi vermekle ilgili,” dedi. 

Kampanya videosunda imzası gelen hareketlerini sergileyen Jane Fonda, Beyonce ve Megan thee Stallion’ın koreografı olan Knight ile dans ediyor. “H&M’in ‘Move’ koleksiyonu ile iş birliği yapmak, hareketin önündeki engelleri yıkmak ve dünyayı hareket ettirip dans ettirmek için kişisel görevimi ilerletmek için harika bir fırsat gibi geldi,” diyen Knight ise, “Spor söz konusu olduğunda, birlikte yeni bir algı oluşturuyor ve hareket etmek için herhangi bir üyeliğe gerek olmadığını gösteriyoruz,” diye ekledi.

Geniş bir aktif giyim seçkisi sunan ‘Move’ koleksiyonu egzersiz ve koşu için tasarlandı. Koleksiyonun %99’unun geri dönüştürülmüş polyester ile tasarlandığını belirten H&M, pamuğun ise daha sürdürülebilir bir şekilde alındığını ekledi. 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.