JASON WU İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Wu'nun hayali, New York şehir merkezinin panoramik manzaralarına karşı hayat buldu.

"Ben her zaman çiçeklerle tanınırım, çiçekleri severim - bu her zaman benim işimdi - ve bu gerçekten çocukluğumdan ve babamdan kaynaklandı. Beş yaşındayken babam bana bildiğim her çiçeği öğretti. Büyük bir bahçesi var, bu onun eğlencesi.” "Bu benim için kişisel bir konu – genellikle çiçek baskıları aracılığıyla olur ama bu sefer farklı yapmak istedim." diye anlatıyor anlatıyor Jason Wu, hayalini gerçekleştirdiği İlkbahar-Yaz 2022 defilesini…

Podyuma bir süre ara veren ve yılın büyük bölümünde ekibinden uzakta çalışan Wu, ellerini ve işinin temellerini kullanmaya geri dönmek için ilham aldı. Bahara, kumaş sanatçısı Cara Marie Piazza ile ortaklaşa doğal üretimler ve yeni doğal boya işlemleriyle başlayan el yapımı, kişisel bir hisle yaklaştı.

“New York iyi hissettiriyor!” diyerek Jason Wu, New York Moda Haftası boyunca titreşen yüksek enerji ve dostluğa dikkat çekti.

“Gerçekten herkesin iyi olmasını istiyorum” dedi. "Jason Wu şovlarını iki sezon boyunca yaptım - ama herkes geri döndüğünde, New York sayıca daha güçlü. New York benzersiz çünkü bağımsızlarla dolu, büyük gruplara ait değiliz. 13 yıl önce başladığımda, böyleydi. İşte ruh budur."

Wu'nun bahar modasındaki bulutlu, resimsi efektler ve organik şekiller, çeşitli doğal boyama tekniklerinin sonucuydu. Soyut, floral efektler; yıkanmış, doğal imalatlara (ipek habotai, hafızalı pamuk, ipek tılsım ve performans tafta imalatları) uygulandı. Ortaya, rüya gibi silüetler çıktı.

Teknikler baştan sona her parçada kullanıldı. Tatlı ve zarif, dantelli ve pileli elbiseler, akışkan ayırıcılar ve dantel süslemeli slipler ile gösterişli kırmızı halıya yakışan önlüklere kadar değişen, günden arife için ideal olan glam silüetler yaptı.


Koleksiyonun hem seksi, hem de tatlı bir tarafı vardı. Dozunda ayarlanmış duyguların karışımı gibiydi. Hacimli kabarık elbiseler, çiçeklerle başka havaya bürünmüş takımlar, seksi ve tatlı slip elbiseler, doğallıktan ilham alan örgüler, herkesin giymek isteyeceği miniler; çiçek dünyasından büyüleyici bir şekilde göz kırpıyordu.

Modeller çiçekli podyumda (yerel sanatçılara ve Pratt öğrencilerine bağışlanacak) sakin, güzel tarzlarda yüzerken; Wu'nun hayali New York şehir merkezinin panoramik manzaralarına karşı hayat buldu.