JENNIFER LAWRENCE DIOR’UN PRE-FALL 2020 KAMPANYASINDA

Minimalist kampanya fotoğraflarının corona virüs salgınından önce çekildiği belirtildi.

Birçok marka kampanyalar için yeni stratejiler ararken Dior tanıdık bir yüz ile devam ediyor. Pre-Fall 2020 kampanyası için marka elçisi olan Jennifer Lawrence ile çalışan Dior, Maria Grazia Chiuri’nin minimalist tasarımlarını gözler önüne serdi. Brigitte Niedermair tarafından 18-20 Aralık arasında New York’ta çekilen kampanya fotoğrafları, corona virüs salgınından önce gerçekleşti. 

Jennifer Lawrence Dior'un Pre-Fall 2020 Kampanyasında (Brigitte Niedermair / Dior)

Geçtiğimiz sene Cooke Maroney ile evlendikten sonra gözlerden uzak kalmayı tercih eden Jennifer Lawrence, Dior’un Şubat’ta Paris’teki en son defilesine katılmamıştı. Dior, Salı günü yayınlanan kampanya resimleri ile beraber online bir reklam serisi paylaşmayı planlıyor. Keskin hatlı ve monokromatik silüetlerin yer aldığı kampanya, Chiuri’nin zamansız estetiğini yansıtırken aynı zamanda Christian Dior’un kıyafetlere olan mimari esintisini taşıyor. 

Jennifer Lawrence Dior'un Pre-Fall 2020 Kampanyasında (Brigitte Niedermair / Dior)

Stilistliği Isabelle Kountoure tarafından üstlenilen kampanyanın, Sanat Direktörlüğü Niedermair tarafından yapıldı. Lawrence’ın makyajını yapan Peter Philips’e saç konusunda eşlik eden isim ise Jenny Cho oldu. “Markaların sunmak istedikleri imajı daha iyi düşünmeleri gerekiyor. Ürünlerin işçiliğine, tasarımına ve güzelliğine her zaman hayran kaldım. Bu kampanya benim için sesleri dinlemeyip bu değerlere odaklanmak için bir fırsat oldu,” diyen Niedermair, kampanyanın zamansız ve minimal esintisini vurguladı. Coronavirüs pandemiği sonucunda etkilenen moda sektörü hakkında yorum yapan Niedermair, “Bence, moda sektöründe genel bir yavaşlama, miktar yerine kaliteye olan geçiş, sadece iyi bir etki yaratabilir.” dedi.