JEREMY SCOTT, MOSCHINO’YA VEDA EDİYOR

Kreatif direktör Scott, 10 yılın ardından Moschino'dan ayrılıyor.

Buse Saray BUSE SARAY 20 Mart 2023
JEREMY SCOTT, MOSCHINO’YA VEDA EDİYOR Getty Images

Amerikalı tasarımcı Jeremy Scott, Ekim 2013'te başladığı Moschino kreatif direktörlüğü görevinden ayrılıyor. Scott, Moschino'daki görev süresini "yaratıcılığın ve hayal gücünün harika bir kutlaması" olarak tanımlıyor.Moschino'nun ana şirketi Aeffe'nin yönetim kurulu başkanı Massimo Ferretti, "Jeremy Scott gibi yaratıcı bir güçle çalışma fırsatı bulduğum için şanslıyım" dedi. "Franco Moschino'nun miras evine 10 yıllık taahhüdü ve sonsuza kadar Moschino tarihinin bir parçası olacak farklı ve neşeli bir vizyona öncülük ettiği için ona teşekkür etmek istiyorum."


Scott, geride bıraktığı mirasla çok gurur duyduğunu sözlerine ekledi ve bu ikonik eve liderlik etme onuru için Ferretti'ye ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarına teşekkür etti.

Elbette, Franco Moschino'nun meşalesini daha da ileri götüren, uzun süredir kreatif direktör olan Rossella Jardini'den sonra gelen Scott, kurucunun şakacı mizahını ve ironik ruhunu kavramayı başardı. Markanın, Katy Perry'den Gwen Stefani'ye pek çok uluslararası sanatçının dikkatini çekmesini sağladı.

Geçen ay, 2023 sonbahar sezonu için Milano'da sergilenen en son koleksiyonu, belli belirsiz 1980'lerin Ladies Who Lunch takım elbiselerine ve bazı ciddi çarpıklıklara sahip astarlı ceketlere dayanıyordu. Etek boyları, düğmeler, kontrast süslemeler, çiçek ve balıksırtı baskılar, Salvador Dalí'nin saatleri gibi eriyor ve damlıyordu.
ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.