JEREMY SCOTT’UN KLASİK HOLLYWOOD İLHAMLI SONBAHAR 2021 SUNUMU

Frank Moschino’nun gurur duyacağı bir şov!

Sürrealizm ve modayı eksantrik tarzı ile bir araya getiren Jeremy Scott, geçtiğimiz sezon kuklalar ile büyüleyici bir gösteri sunmuştu. Pandemi döneminde yaratıcılığını bir seviye üste çıkaran Jeremy Scott, Moschino’nun Sonbahar 2021 koleksiyonu için yine bambaşka bir gösterim tasarladı. Klasik Hollywood’dan ilham alan Scott, George Cukor’un 1939 yapımı aynı isimde bir oyundan uyaralanan ‘The Women’ filmini Moschino defilesi için kullandı. Erkeklerin görülmediği ve pek de konuşulmadığı filmde Joan Crawford ve Norma Shearer yer almıştı. Siyah beyaz filmin ortasında defile sahnesi için renkli görüntülere dönüşürken, aslında Cukor’un bu sahneyi hiç beğenmediği ve filmden çıkarmak istediği biliniyor! Efsanevi kostüm tasarımcısı Adrian’ın çalışmalarını gösteren ‘The Women’ filmi 82 sene sonra Jeremy Scott’un Moschino koleksiyonuna da ilham kaynağı oldu!

“Jungle Red” adlı yeni Moschino koleksiyonu, filmde geçen oje rengine gönderme yaparken, Sonbahar 2021 defilesi ‘The Women’ filminin klasik defile sahnesini gösterdi. Sürrelist ve eksantrik modanın ikonik isimlerinden biri olan Frank Moschino’nun gurur duyacağı Moschino Sonbahar 2021 koleksiyonu aynı zamanda Jeremy Scott’un imzasını öne çıkardı. Maye Musk tarafından canlandırılan sunucunun “Işıklar! Müzik” diye bağırmasının ardından, Scott’un fantastik klasik Hollywood ilhamlı defilesi başladı. Şehirde yaşayan iş insanları olarak görülen modeller, vintage müzikli ve görüntülü podyumda yürümeye başladı. Klasik Hollywood, kırsal stiller ve profesyonel modayı bir araya getiren Jeremy Scott, harika bir harman yarattı. 

Tıpkı ‘The Women’ filminde olduğu gibi Moschino’nun Sonbahar 2021 koleksiyonu da Hailey Bieber, Joan Smalls, Precious Lee, Lily Aldridge, Miranda Kerr ve Winnie Harlow gibi all-star modelleri sıraladı. Aynı zamanda Karen Elson, Shalom Harlow, Guinivere van Seenus ve Carolyn Murphy gibi unutulmaz isimlerin yer aldığı podyumun finali için Dita von Teese tercih edildi. ‘Kitsch’ ama vintage defile videosu ile evde geçen moda haftalarımızı şenlendiren Jeremy Scott, inek desenli elbiselerden tüvit ceketlere, flamingo elbiseden safari stiline hatta bir patates çuvalına kadar eğlenceli ve yaratıcı tasarımlar gösterdi. Etİketler