JIMMY CHOO X BILLY PORTER

Pride Month için cinsiyetsiz bir koleksiyon!

Stil ve modanın cinsiyeti olmadığını kanıtlayan ve bireyselliği kutlayan Billy Porter, Jimmy Choo ile bir araya gelerek cinsiyetsiz bir ayakkabı koleksiyonu tasarladı. 46 numaraya kadar geniş bir seçki sunan bu özel koleksiyon, Jimmy Choo arşivlerinden ilham alarak cesur desenler, renkler ve metalik aksanlar ile tasarlandı.


Koleksiyon için hazırlanan videoda, “Adım atmam gereken tek ayakkabıların kendiminkiler olduğunu öğrendim.” diyen Porter, “Bu ayakkabıları doldurmak çok zor” diye ekledi. Kapsül koleksiyonu kutlamak için LGBTQ organizasyonu Trevor Project’e $100 bin bağışta bulunan Jimmy Choo, Pride Month için en etkili insiyatiflerden birine imza attı. Jimmy Choo ile koleksiyonunu annesine adadığını söyleyen Porter, annesinin bedensel engeli sebebiyle asla topuklu ayakkabı giyemediğini söyledi. Annesinin koşulsuz sevginin vücut bulmuş hali olduğunu ve koleksiyonun özgünlüğe ve sevgiye olan bağlılığını göstermesini umduğunu söyleyen Porter, ‘statement’ stiller ile dolu tasarımlar yarattı. “Bu koleksiyonu, engelli bir kadın olarak en büyük hayali bir çift yüksek topuklu ayakkabıyla yürüyebilmek olan anneme ithaf ediyorum. O bu hayale asla ulaşamadı, ama ben onun adına tüm dünyanın görmesi için bu koleksiyonu hayata geçiriyorum.” diyen Porter, "Cinsiyetsiz bir koleksiyon tasarlayarak amacım, insanları her düzeyde özgünlüğü bağlayan zincirlerden kurtarmak.” diye ekledi. 


Yeni koleksiyon için bir basın açıklaması yayınlayan Jimmy Choo Kreatif Direktörü Sandra Choi, Porter’ın yeteneğini ve özgünlüğünü takdir ettiğini söyledi. Moda sektörünün değişim için gücü olduğunun altını çizen Choi, her cinsiyetten ve tercihten insanın Jimmy Choo ayakkabılarına sahip olmasını istediğini vurguladı. “Billy gerçekten çok orijinal ve doğal. Onun enerjisi, yeteneği ve başkaları için savunuculuğu neşe saçıyor. Porter, kırmızı halıda ve dışarıda Jimmy Choo’nun tüm değerlerinin vücut bulmuş hali.” diyen Choi, “Moda hepimizin hayal kurmasını sağlıyor ve bir çift Jimmy Choo ayakkabısı ile adım atmanın dönüştürücü etkisini kimlerin deneyimleyebileceği konusunda sınır olmamalı. Billy ile iş birliği yapmaktan, eşitlik ve kabulün kutlanmasında bu vizyonu hayata geçirdiğimiz için çok heyecanlıyım.” diye ekledi.