JU İSTANBUL’UN 2018 İLKBAHAR/YAZ KOLEKSİYONU

Koleksiyon, ilhamını okyanusun derinliklerinde yatan gizemli yaşamın zenginliklerinden alıyor.

Okyanusun derinliklerinde yatan ve merak uyandıran su altı yaşamı, Ju İstanbul’un #OceansFairy koleksiyonuna formlar, desenler, işlemeler ve güçlü renk paletiyle yansıyor.

Markanın imzası haline gelen detaylı nakışlar ve zarif silüetler sadece elbiselerde değil, gece şıklığını tamamlamak isteyen kadınlar için saç ve el aksesuarlarında da kendini gösteriyor.

Koleksiyonda ağırlıklı olarak yer alan brokarın yanı sıra, şifon, ipek şantuk ve dantel gibi vücudu sarmalayan kumaşlar, gecenin yıldızı olmak isteyen Ju İstanbul kadınıyla bütünleşip heykelsi bir silüet ortaya çıkarıyor. Giyilen elbisenin değil kadının stiliyle tamamlandığı #OceansFairy koleksiyonunda yaza uygun daha hafif uçuşan etek modelleriyle birlikte, bedeni sarmalayan deniz kızı ve yarım balık modeli elbise seçenekleri de sunuluyor. Gecelerin vazgeçilmezi hacimli etekler ise koleksiyonun anahtar parçaları olarak öne çıkıyor.  Suyun derinlerindeki mercan, deniz yıldızı ve çeşitli deniz kabuklarına öykünen renkler ve motifler; güneş ışınlarının yansıttığı sıcak tonlarla kontrast oluşturup beklenmedik bir kombinasyon yaratıyor. Pastellerin neonlarla harmanlandığı koleksiyonda; Ju İstanbul’un özenle işlediği deniz canlıları ve balık desenli nakışlar, inciler ve payetlerle birleştiğinde göz kamaştırıyor.Koleksiyondan görünümler fotogaleride... .