JUDE LAW’UN GANGSTER HALİ

Son filminde bir gangsteri canlandıran Jude Law ve stili büyüteç altında!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Nisan 2014
JUDE LAW’UN GANGSTER HALİ


Onun her halini seviyoruz. Gangster halinden sevgimizi esirgeyecek değiliz! Her ne kadar bu hafta vizyona giren Dom Hemingway adlı kara mizah çalışması eleştirmenlerden çok fazla puan koparamamış olsa da.

Jude Law filmde, hapishaneye giren ve orada ‘ötmediği' ya da başka bir deyişle arkadaşlarını ihbar etmediği için uzunca bir süre hapis yatan bir gangsteri canlandırıyor bu defa. İçeride kaldığı yılların acısını, hapisten çıkar çıkmaz ‘hakkının peşine düşerek' çıkartmaya çalışıyor. Bu da bir dizi komik olayın peşpeşe gelmesine yol açıyor.

Jude Law'un kariyerindeki en üst nokta olmayabilir bu film. Aktör olmaya henüz 17 yaşındayken okulu bırakarak karar veren ve henüz bir Oscar heykelciğine uzanamamış olsa da adından söz ettiren birçok filmde rol alan 1972 doğumlu yakışıklı aktörün bu filmdeki çizgisi, onu her zaman görmeye alıştığımız etkili oyunculuğundan ziyade filmin içindeki aksiyonla ilgi çekiyor.
Dom Hemingway - Official Trailer #2 [HD... paylaşan: cinesconditeoficial~


DEĞİŞEN GÖRÜNÜMFilmin ilginç notu, aktörün bu rolü için beş kilo alması ve saçlarını da yanlardan açılıyor havası verecek şekilde taramak zorunda kalması. Bu ikincisi neden önemli diyecek olursanız, Law'dan alıntı yaparak açıklayalım: ‘Yaşım ilerleyince bu tarz şeylere dikkat eder oldum. Kelleşiyor muyum? Yoksa biraz şişmanlıyor muyum? dediğim bir dönemdeydim. 30'larına geldiğinde bunu yapmayı engelleyemiyorsun. Ancak film için aldığım kiloları verdikten ve saçımı da eski haline döndürdükten sonra artık kendime aynada kendime bakıp yok yok gayet iyisin diyebiliyorum!'

O kendini nasıl hissediyor bilmiyoruz ama yazının başında da dediğimiz gibi biz onun her halini fazlasıyla seviyoruz! Bu filmin de etkisinde kalarak stiline sirayet eden ‘gangster' havasını da ona çok yakıştıyoruz.

Film bu hafta sonu gösterime girdi. IMDB notu 6.3 ama Jude Law notu, hele bir de filmde çıplak sahnesi olduğunu dikkate alınca :) 10...

Bir de ‘bonus'umuz var: Jude Law'un değişen stilini sizin için büyüteç altına aldık. Bunun için de galerimize davetlisiniz.!


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.