KAF’DAN by ELAİDİ’NİN ŞEHİRLİ KADINI

Siyah ve beyaz hakimiyetindeki koleksiyonda sizi bir de sürpriz bekliyor!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Mart 2014
KAF’DAN by ELAİDİ’NİN ŞEHİRLİ KADINI
<#text>Havalar ısındı! Artık hem tarih hem de ısı açısından 'Bahar geldi, kesin bilgi!' diyebileceğimiz günlerdeyiz. Hal böyle olunca da koleksiyon tanıtımları hız kazanıyor. Mehtap Elaidi'nin son koleksiyonu Kaf'dan by Elaidi de işte bu tanıtım kervanına eklenenlerden! Bugün yapılan bir sunumla, tasarımcının, şehirli kadının yaşamına gönderme yaptığı koleksiyonu tanıtıldı.  


<#text>


<#text> Koleksiyona bakar bakmaz o havayı adeta çekiyorsunuz içinize: Son derece dinamik ve en yalın haliyle şehirli bir kadın tasvir ediliyor. Dikkat çeken özelliklere gelince: Parçaların gündüzden geceye uyarlanması oldukça rahat. Kullanılan desenlerin sadeliğini birçok farklı doku ve kalıp oyunları hareketlendiriyor. Bu da her bir parçanın oldukça elegan ve kullanışlı olmasını sağlıyor.


<#text>


<#text>


<#text>


<#text> Mehtap Elaidi, koleksiyona adını veren ‘Cynara' yani enginar çiçeğinin tasarımlarına nasıl ilham verdiğini şöyle açıklıyor: ‘Baharın habercisi olan enginar çiçeğinin fotoğrafını çekip Instagrama koymuştum. Oldukça ilgi gördü. Ardından bu çiçek figürü koleksiyon genelinde grafik formlarda, kimi zaman kollarda, kimi zaman da krep ve şifon kumaşlarda desen olarak yer buldu.'


<#text>


<#text> Kaf'dan by Elaidi ilkbahar-yaz koleksiyonunda her sezon olduğu gibi siyah ve beyaz hakimiyeti göze çarpıyor. Ama onlara geçmiş sezonlardan farklı olarak bir de yeşil katılıyor. Ayrıca teknoloji bağımlılığımıza ve hashtag alışkanlığımıza da gönderme yaparak bu imgeye de yer vermiş.


<#text>


<#text><#text>


<#text> Bu sezonun bir başka sürpriziyse ayakkabılar! Yine siyah ile beyazın hem ayrı ayrı hem de birlikte kullanımlarını gördüğümüz ayakkabılar arasında sivri burun bilekten bağlı modeller favorimiz arasında...

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.