KAHVE BAKANLIĞI

Kahveseverler sevinebilir. Artık memlekette bir kahve bakanlığı var!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 31 Ağustos 2014
KAHVE BAKANLIĞI


Bir ‘çay memleketi' olarak, kahve konusunda yaptığımız atılım hiç de azımsanır değil. Özellikle de kaliteli kahvenin lezzetini aldıkça... Siz de gerçek bir kahveseverseniz, kahvenin içinde kaç shot olduğu, ne kadar çekildiği, hangi çekirdekten yapıldığı gibi konular ‘ağzınızın tadını artırmaya' yetiyorsa o zaman söyleyelim! Artık memlekette kahvenin bakanlığı var!


Kısa adıyla MOC, açılımı ile Ministery Of Coffee, Avustralya menşeili bir mekan. Uzmanlığı adından da anlaşılacağı gibi kahve. Hatta o kadar ki, mekanda ‘demleme çay' yok. Ama öyle çok ve lezzetli kahve çeşidi var ki, aklınıza çay gelmiyor! Mekan, adı kahveyle özdeşleşmiş Kolombiya, Kosta Rika gibi ülkelerden gelen özel çekirdeklerle yapılan kahvelerden zengin seçenekler sunuyor. Dahası, kahve sizin için gerçek bir tutukuysa, özel kurslar sayesinde kahve yapmayı da öğretiyor!


Son derece keyifli, tahta ve metal ağırlıklı dekore edilmiş mekan, sabah 8.30'da açılıyor. Menüsü uzun değil ama son derece lezzetli seçeneklerden ustaca hazırlanmış! Kahvenizin yanına eşlik edecek kruvasanlar, tartlar; açlığınızı bir anda silecek lezzetli sandviçler ve kahvaltı için yulaf ezmesinden omlete kadar uzanan seçenekler var. Café'de internet bağlantısı da mevcut. Özetle bu ‘bakanlık' iyi çalışıyor!


Adres: Şakayık Sokak No:4/A Teşvikiye


Tel: (0212) 234 4465


www.mocistanbul.com

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.