KARL LAGERFELD X DISNEY İŞ BİRLİĞİ

Disney 100. Yıldönümünü kutluyor!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 02 Şubat 2023
KARL LAGERFELD X DISNEY İŞ BİRLİĞİ Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld markası ve The Walt Disney Company, beklenmedik bir iş birliğinde buluşuyor. 100. Yılını kutlayan Disney, Karl Lagerfeld ile bir araya gelerek 23 Şubat’ta yeni bir kapsül koleksiyon satışa sunacak. 2004’te Donald Duck karakterinin 70. Yaşını kutlayan Karl Lagerfeld, bu yıldönümü için özgün bir illüstrasyon yapmıştı. Yeni kapsül koleksiyonda ise bu çizimin öne çıktığını görüyoruz. Donald Duck’ı tıpkı kendisi gibi betimleyen Lagerfeld’in 2004 yılında yaptığı bu çizimi yıllar sonra Disney’in 100. Yılını kutlamak için arşivlerden çıkarıldı. 

Karl Lagerfeld'in 2004 yılında yaptığı çizim (Karl Lagerfeld)

Skeçinin üzerine, “Sevgili Donald, yedi gerçekten çok güzel bir rakam ve 10 kere yedi çok daha iyi! Doğum günün kutlu olsun! Sevgiler, Karl,” yazan Karl Lagerfeld’in bu illüstrasyonu koleksiyonunun çeşitli parçalarında da görülecek. Donald Duck’ın filmlerdeki ilk görünümünden birkaç ay sonra doğan Lagerfeld’in Disney’in bu ikonik karakterine farklı bir duygu beslediği söyleniyor. Karl Lagerfeld markasının CEO’su Pier Paolo Righi’ye göre bu skeç, Lagerfeld’in “yaratıcılığının ve keskin espri anlayışının en güzel örneklerinden biri.” 

2004'te Disneyland Paris, Lagerfeld’in çizimini taşıyan 3000 tişörtten oluşan sınırlı sayıda bir seriyi oldukça hızlı bir şekilde satmıştı. Artık Lagerfeld’in çizimi, tişörtler, kazaklar ve beyaz gömleklerden kot pantolonlara, jean ceketlere, bomber ceketlere ve trençkotlara kadar uzanan Disney x Karl Lagerfeld koleksiyonunda çeşitli biçim ve boyutlarda karşımıza çıkacak.

Kısa bir süre önce Givenchy ve Maison Margiela ile iş birliği yapan Disney bu özel zamanı noktasını “100 Years of Wonder” olarak adlandırırken, yıldönümü için birçok konser, deneyim ve çok daha fazlasını planlıyor.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.