Kaşmirin Yolculuğu: Falconeri Sonbahar-Kış 2023 Defilesi

Falconeri'nin 11 Ekim’de Milano’da ger��ekleşen ilk defilesinde kaşmirin köklerinin en derin özünü keşfetmek için bir yolculuğa çıktık.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Ekim 2023
Kaşmirin Yolculuğu: Falconeri Sonbahar-Kış 2023 Defilesi

Fonderia Macchi'de, Falconeri ipliklerinin yolculuğunun anlatısında davetlilerin duyularını canlandıran koku, lezzet ve melodilerden oluşan etkileyici bir deneyim yaşattı. Büyüleyici elyafın sırları Falconeri defile davetinde, kaşmire dönüştürülerek kusursuz bir ortak iplik aracılığıyla ortaya çıkarıldı.

Davette, İtalyan influencer Chiara Ferragni’nin yanı sıra, Calzedonia Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Marco Temponi ve Özlem Temponi'nin Calzedonia Türkiye adına ev sahipliğini üstlendiği davette Türkiye’den ELLE Türkiye ekibi, oyuncu Nesrin Cavadzade ve Dila Tarkan yer aldı. 

Mekan, kaşmir yolculuğunun çeşitli aşamaları için bir metafor olarak tasarlandı; hammadde arayışından üretim süreçleri ve iplik makaralarına kadar, her bir uygulamasını şeffaflıkla sergileyerek konukları sıcak bir atmosferle kuşattı.

Sürükleyici deneyimin ilk adımı, loş ışıklı aydınlatma altında, jüt balyalarının içinde yatan ham kaşmiri keşfederek atıldı.

Markanın yeni kokuları, stil direktörleri Giulia Sartini ve Pierangelo Fenzi'nin yeni kreasyonlarında podyumdan süzülen yeni renk paleti ile bütünleşti. Falconeri'nin benzersiz iplikleri tatlı bir kaşmir oyunuyla mekanın merkezi olan podyumda yürüyen modelleri adeta kucaklayarak gecenin yıldızı olduğunu kanıtladı.

En nitelikli malzemelerin arayışına kendini adamış olan marka, en iyi kaşmir liflerini seçmek için uzak Moğolistan ve iç Moğolistan'a kadar yolculuk yapıyor ve böylece yenilikçi bir lüks deneyimi sunuyor.

Falconeri Superior Cashmere, Hircus keçilerinden elde edilen en ince ve en kaliteli kuş tüyü olan yorgan ipliğinin özenle seçilmesi sayesinde yolculuğuna Asya'dan başlıyor. Buradan ham kaşmir, İtalya'nın Biella kentine uçarak iplik haline getiriliyor ve Falconeri fabrikasına ev sahipliği yapan Avio'da makaranın giysinin şeklini aldığı yerde yolculuğunu tamamlıyor.

Falconeri'nin DNA'sının gerçek özü, hammaddelere ve işçiliğe gösterilen bu özenle ifade ediliyor.

Falconeri'yi her zaman özel kılan eşsiz tarihi ile etkinliğin Kreatif Direktörü Laccio'nun uzmanlığının birleşiminden doğan duyusal yolculuk, bir terzi kadar becerikli bir şekilde markanın ideallerini mükemmel bir şekilde süsleyebilecek bir ortam yaratmayı başardı.

 


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.