KATE HUDSON'DAN ÇEVRE DOSTU MARKA: HAPPYXNATURE BY KATE HUDSON

İlhamını havadar ve cool California'dan alan

Hudson, "Michele (markanın baş tasarımcısı) ve ben ilk tanıştığımızda, bana 4 farklı ilham panosu gösterdi ve dedi ki 'Hayatını fotoğraflar olarak inceliyordum ve farkettim ki senin dört farklı yanın var; ihtişamlı gündelik, rahat kot, hippi/bohem ve spor.' bu andan sonra, markanın DNA'sına ve tasarımlarımıza bu elementleri yerleştirmeye başladık" dedi.

HappyxNature, Londra'da Selfridges mağazalarında mevcut. Hudson, "Selfridges ile bir ilişki kurduğumuz için çok heyecanlıyım.  Bu deneyimin çok özel ve eşsiz bir tarafı var. Bence bu dünyanın en iyi mağazalarından biri. 18 yaşındayken Noel zamanı Londra'ya geldiğimde Selfridges'ı gördüğümü hatırlıyorum. Alışveriş cennetiydi resmen. Ne zaman Londra'da olsam, alışveriş yapıp yemek yemeye buraya gelirim!"

Marka, birçok eko-mühendis ile birlikte çalışıyor ve tasarımlarında çevre dostu kumaşlar kullanıyor. Çevre dostu bu markanın sadece kumaşları değil, etiketleri bile çevre dostu! HappyxNature collaborates with eco-conscious innovators. Kate, "Kullandığımız kumaşlardan birinin adı Repreve, bu kumaş geri dönüşütürlmüş plastik şişelerden elde ediliyor. Bu teknoloji inanılmaz!  Etiketlerimizin hiçbiri plastik içermiyor ve kargo paketlerimiz 12-18 ayda doğada çözülebilir maddelerden elde ediliyor" dedi.

Sürdürülebilir ve çevre dostu bir marka yaratmak görüldüğü kadar kolay değilmiş aslında. Bu konuda Kate, "Sürdürülebilirliği öncelik olarak tutmak bizim için eğelenceli bir hale geldi çünkü bizi her zaman daha yaratıcı olmaya itiyor. Her zaman en iyi fiyatla en iyi ürünü yaratmaya çalışıyoruz ve bu zorluk bize kutunun dışından bakmayı öğretiyor. Bazen belli kumaşları kullanmıyoruz çünkü çevreye olan etkilerini biliyoruz. Durum böyle olduğunda tasarım şeklimizi değiştiriyoruz. Sürüdülebilir olmak bir şey, sürdürülebilir ve uygun fiyatlı olmak ayrı bir şey. Benim amacım, fiyatı 100£'u geçmeyen ve dünyaya zarar vermeyen muhteşem elbiseler yapmak. Hiçbir şekilde kendimi çevresel konularda uzman ilan etmiyorum. Ama ne kadar çok araştırırsam, kendimi yaptığım üretimlerde o kadar sorumlu hissediyorum. Bence en heyecanlı şey benim için bu oldu" dedi.

Her koleksiyonun bir hikayesinin olacağını söyleyen Hudson'ın bu sezonki teması, "terkedilmiş eski ve güzel bir şatodan geliyor ve doğanın nasıl kendi olanı geri aldığını görüyoruz. Boş odalarda uçan kuşlar ve şatonun içine giren dallar. Renkler, mod ve baskılar yarattığımız bu hikayeden geliyor"

Favori parçası hakkında konuşan Hudson, "uzun, tiril tiril, yeşil üstünde kuş baskısı olan elbisemizi çok seviyorum. Aslında Sonbahar koleksiyonumuzdan çaldım o elbiseyi. Hala yaz ama ona hemen şimdi sahip olmalıydım!" dedi.

Markanın bir sonraki planı triko olacakmış. Markanın geleceği sorulduğunda Hudson, "Benim şuandaki amacım nasıl sürdürülebilir kazaklar yapabileceğimi öğrenmek. Yünü çok kaşındırıcı bulduğum için daha yumuşak, alternatif, doğal liflerden oluşan ve geri dönüştürülmüş iplikler kullanmaya çalışıyoruz. Kazaklarımın süper rahat olmasını istiyorum" dedi.