KEITH HARING X LACOSTE

Lacoste; kendisi gibi kuralları baştan yazan, yaratıcı ve yenilikçi pop art ikonu Keith Haring’i,ona ait eserlerle tasarladığı Keith Haring X Lacoste koleksiyonu ile selamlıyor.

Bu bahar Lacoste, bir yandan 80’ler sokak stilinin geri dönüşünü kutlarken bir yandan Keith Haring için adete bir tuval görevi görerek, Amerikalı efsanevi sanatçının eserlerini Keith Haring X Lacoste koleksiyonu ile ürünlerini moda ve sanat severlerle buluşturuyor.

Farklı renklerdeki ikonik figürlerin yer aldığı polo, t-shirt, gömlek, sweatshirt, elbise, bomber ceket ve tote çantadan oluşan koleksiyonda; sanatçının efsaneleşen “Barking Dog” ve“Heart” çizimleri dikkat çekiyor.

Keith Haring koleksiyonu ile sadece sanata değil aynı zamanda özgür, yaratıcı ve zamansız tasarımların önemine dikkat çeken Lacoste; pop art kültüründen etkilenen birbirinden renkli ve eşsiz tasarımları, 27 Mart tarihinden itibaren tüm Lacoste Mağazalarında ve lacoste.com.tr’de sanat ve moda severlerle buluşturmaya hazırlanıyor.


1980’lerin en popüler sokak sanatçılarından olan Keith Haring, basit ama bir o kadar renkli ve enerjik çizimleriyle vermek istediği mesajı insanlara eğlenceli bir yolla iletiyordu. Sahip olduğu bu eşsiz bakış açısı ve vizyonu sayesinde sadece kendi dönemine öncülük etmekle kalmayıp sanat ve modayı yenilikçi yaklaşımı ile yıllar öncesinden harmanlamayı başardı.

Etİketler