KIM KARDASHIAN VE KATE MOSS BİR ARAYA GELDİ

Moss, Kardashian’ın Skims markasının yüzü oldu!

90’lı yılların en gözde süper modellerinin başında gelen Kate Moss, Kim Kardashian’ın Skims markasının yeni televizyon kampanyasının yüzü oldu. Bir basın açıklaması ile Kate Moss ile nasıl tanıştığını anlatan Kardashian, “Kate Moss ile ilk kez 2014’te Riccardo Tisci aracılığı ile tanıştım ve anında onun sevimli espritüelliği, özgünlüğü ve klasik güzelliği ile büyülendim—o zamandan beri arkadaşız." dedi. Kısa bir süre önce Fendi Couture defilesi sırasında Roma’da birlikte görüntülenen Kardashian ve Moss’un beklemediğimiz ünlü arkadaşlar arasında olduğunu söyleyebiliriz!Calvin Klein’ın kampanyaları ile şöhrete ulaşan Kate Moss’a her zaman hayran olduğunu ekleyen Kardashian, “O bir moda ikonu, koca bir neslin kültürünü ve stilini tanımladı ve bu yaz onun Skims’in yüzü olduğunu duyurmaktan onur duyuyorum.” diye ekledi. Kampanya videosunda, “Herkes Skims giyiyor” dediği duyulan Kate Moss, markanın ‘Cotton’ ve ‘Fits Everybody’ koleksiyonlarını sergiledi. Kardashian gibi bir basın açıklaması ile, “İlk günden beri Skims’in hayranıyım” diyen Moss, “Kim’in markası ile yaptığı şeyler çok ‘fresh’ ve modern, kadınların gerçekten isteyeceği ve rahat edecekleri iç giyim parçaları. Ben giyiyorum, kızım giyiyor hatta annem bile giyiyor." diye ekledi. 


Donna Trope tarafından çekilen kampanya videosu ve fotoğrafları, Perşembe günü hem online hem de televizyon reklamlarında gösterilmeye başlanacak. “Kate moda dünyasındaki çok fazla şeyi temsil ediyor ama onun sektördeki etkisi gün geçtikçe büyüyor.” diyen Skims kurucu ortağı Jens Grede, “O, kültürel bir güç ve ‘cool’ kelimesinin tanımı. Onun gibi kimse yok” diye ekledi. 

Eylül 2019’da Grede ile birlikte Skims markasını kuran Kardashian, ilk olarak markanın isminin ‘Kimono’ olduğunu duyurmuştu. Ancak kültürel referansları sebebiyle eleştiri alan Kardashian, kısa bir süre sonra markanın ismini değiştirdi. Pandemi ile birlikte büyüyen ev giyim ve ‘loungewear’ stili ile hız kazanan Skims, yakın bir zamanda erkek koleksiyonu da sunmak istiyor.