Kumpanya'ya Davetlisiniz!

Kumpanya62: Genç tasarımcıların yeni sahnesi.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 03 Temmuz 2010
Kumpanya'ya Davetlisiniz!
<#text>“Eğlenceli” iç mekân konsepti Superstudio’dan Ayşegül Müftüğolu ve Sedef Kırdök tarafından tasarlanan ve yapılan Kumpanya62’nin farkı, bugüne kadar hiçbir yerde adı duyulmamış tasarımcılarla çalışıyor olması. Kumpanya62'nin kadrosu şimdilik, Başak Kurt, Gonca Karadeniz, İpek Arnas, Leylan Gökçe, Pırıl Sürmen, Seher Şehirli, Sudi Etüz, Tanya Çankar, Tuğçe Ülkümen, Vivet Yeruşalmi, Filiz Dana ve Zeynep Yavuz gibi “çok genç” tasarımcılardan oluşuyor.


<#text> Projenin fikir sahiplerinden ve tasarımcılarından biri olan Bahar Arasan, projelerinin 'ben'cil bir oluşum olmadığını söylüyor ve ekliyor, ''Projede yer alan mimarlardan, grafik tasarımcıya, fotoğrafçıdan, modele herkes bize ve gençlere destek olmak için maddi kaygı taşımadan iş yaptı. Çünkü bizim için önemli olan genç, yetenekli ve çalışkan tasarımcılar. Diğer benzer butiklerden bizi ayıran en önemli nokta da bu bence. Biz tasarımcılardan kira, dikiş ve kumaş parası almıyoruz. Bunun karşılığında onların kendi isimlerini taşıyan etiketleriyle tasarımlarını Nişantaşı gibi bir lokasyonda satıyoruz. Reklamlarını yapıyor, onlara destek oluyor, onları belki de birkaç adım birden ilerlemeye teşvik ediyoruz. Hedefimiz sürekli bir değişim içerisinde olmak. Gençleri gençlerden başka kimse o kadar iyi anlayamaz dedik ve artık her şeyi ünlü tasarımcılardan, İTKİB’den, okullardan beklemenin yanlış olduğuna karar verdik. Eğer projemiz başarılı olabilirse, bu ülkede gerçekten bir şeylerin değişebileceğini düşünüyoruz.''


<#text> Ayşe Deniz, Güneş Dericioğlu ve Bilge Köprülü gibi tasarım dünyasında kendilerine yer edinmiş genç tasarımcılardan da destek alan Kumpanya62, Nişantaşı'ndaki ilk mağazasıyla moda severlerle hizmet veriyor.


<#text>


<#text> Kumpanya62 iletişim;


<#text> Bahar Arasan


<#text> Tel. 0212.246.68.75


<#text>        0212.246.67.74


<#text> Dr. Orhan Ersek sokak, no:53 Topağacı/Nişantaşı


<#text>


<#text>


<#text>

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Kasım Sayısı Çıktı!

ELLE Kasım sayısı, ELLE MAN ve ELLE Time ekleri ile birlikte tam 400 sayfa! Kapak yıldızlarımız ise Hazal Kaya, Boran Kuzum ve Serkan Çayoğlu.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.