LAQUAN SMITH İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

New York Empire State Binası’nın tepesinde bir moda şovu!

İlkbahar-Yaz 2021 New York Moda Haftası gösterileri hayal kırıklığına uğratmadı. Queens doğumlu tasarımcı LaQuan Smith, en yeni koleksiyonunu görmek için seksen altı kat yüksekliğinde konuklarını ağırladı. Eski bir gökdelen olan Empire State Binası, New York şehrinin silüetine nüfuz eder ve bir süre için dünyanın en yüksek binasıydı. O gece bina, şimdiye kadar gerçekleşen ilk moda şovunda tasarımcıyla ortak olmayı seçti. Neredeyse yüz yıllık yapıya giren konuklar, Frank Sinatra'nın New York'u gibi, New York temalı hitleri çalan bir orkestra ile karşılandı.

On beş dakikalık gösteride, mükemmel LaQuan Smith imzası görünümleri, plaj gibi havuz kenarı görünümleri, koleksiyona karışan sportif görünümler ve bedene oturan gece kıyafeti görünümleri ile konukların dikkatini çekti. Krem, açık mavi, kırmızı şarap, siyah ve beyazdan oluşan bir renk paleti dikkat çekti.

Smith'in şovu internet için tasarlandı ve uygulandı. Fransız kanişlerinin podyumdaki Instagram’lanabilir görünümünden, tepeden süzülerek uçan kameralı insansız hava araçlarına kadar her şey, Smith'i en başından beri destekleyen çevrimiçi izleyicilere hitap etti.

Özür dilemeyen seksilik, Smith'in ekmek ve tereyağıdır. File tulumlarını ve parlak pantolonlarını giyecek kadar kendine güvenen herkes öne çıkmak ister. Smith'in korseleri ve dekolteli elbiseleri ünlü çevrelerde her yerde bulunur hale geldi ve bu sezon bir başka büyük motif olan havlu kumaşı tanıttı. Kumaş birden fazla görünümde kullanıldı. Kemer ve işlemeli monogram ile tamamlanmış kırpılmış beyaz bir elbise dikkat çekti. Jazzelle Zanaughtti'nin üzerindeki bükümlü ve dökümlü elbise benzer bir dokuya dayanıyordu, ancak göbek açıklığı sizi spa'yı düşündürmedi.

Çok fazla cilt vardı, ancak Smith'in parçaları vücudu göstermiyordu; çerçeveler, idealleştirilmiş formlar oluşturmak için belirli alanları vurguluyordu. Geçmişte bunu korse ya da lateksin sıkıştırılmasıyla başardı. Bu geçişte Smith, ilham perilerinin varlıklarını vurgulamak için dökümlü kumaşlar, jarse kumaşlar ve danteller kullanarak gevşek ve hafif tuttu. Hailey Bieber'ın Emmanuel Macron ile baş başa giydiği kaynatılmış yün yular elbise ve Kylie Jenner'ın çok sevdiği parlak motosiklet pantolonu, daha yumuşak versiyonlarla yenilendi. Yular bol dantel aldı ve Elsa Hosk tarafından tüylü bir ceketle giyildi, pantolonlar ise parlak beyaz ve şişe kapağı mavisi gibi taze renklerle geldi.

Yine de en önemli değişiklik, Smith'in bu yılın başlarında bir anlaşma imzaladığı yeni ortağı Puma olabilir. Spor giyim devinin etkisi, asi bir dokunuş için file çoraplarla kombinlenen logolu sweatshirtler ve tişörtlerde kendini gösterdi. Onların havası, diğer parçaların yüksek anahtar seksiliğinden farklıydı. Ancak Smith'in diğer arenalara girmesini temsil ediyorlardı.