LAQUAN SMITH'IN KIŞKIRTICI HAYALİ

New York Moda Haftası’nda, tutkudan ilham alan LaQuan Smith Sonbahar/Kış 2022-23 defilesi…

LaQuan Smith, moda söz konusu olduğunda adım atmaktan korkacak biri değil. Hatırlarsak, New York merkezli kadın giyim tasarımcısının Eylül ayındaki son defilesi, Empire State Binası'nı devralmıştı. En son bulunduğu yer biraz daha sakindi ama yine de bolluk içindeydi; şehrin en eski ve seçkin özel kulüplerinden biri olan Down Town Association…

Smith, geride kalmamak için son zamanların kızını Julia Fox'u şovu açması için çağırdı Fox, göğüs ve karın dekolteli uzun kollu siyah balıkçı yaka elbisesiyle podyumda fırtına gibi esti. Koleksiyon, Fox'un şehir merkezinde dolaştığını hayal edebileceğiniz parçalarla devam etti. Zar zor duran düşük belli mini etekler, kalçaları dekolteli siyah streç bodyler ile ultra düşük pantolonlar, metalik likralı catsuitler, kırmızı kürk paltolar ve elektrik mavisi pullu mini elbiseler…


Dizginlenemez bir cazibe tutkunu olan Smith, New York gece hayatı pandemiden sonra toparlanmaya devam ederken, herkesin heyecanına ortak oldu. Kadınlar, oturma odalarının rahatlığında iki yıl boyunca toplantılar yaptıktan sonra; nihayet giyinip biraz tenlerini parlatıyorlar ve dışarı çıkmanın anlamını hatırlamak istiyorlar. Smith, bedene oturan terzilik, nötr yünlü kabanlar, daracık örgü elbiseler, minilerle uyumlu kısa kürklü ceketler ile kadınların bu çağrısına kulak veriyor.


Smith, korseler ile kadın formunu vurguluyor. Siluetleri sıra dışı tekstillerle yorumlayarak yeni riskler aldığını görmekten mutluyuz. Özellikle klasikleri, dikkat çeken kumaşlarla mükemmel şekilde tasarlanmış bir şekilde sunmasını çok sevdik. Koleksiyonun aksesuarlarında büyük boy gümüş bilezikler, halkalar ve kolye uçları dikkat çekti. En önemli detay ise itfaiye kırmızısının geri gelmesi…

Smith, “Bu koleksiyon gerçekten New York şehrinin yeniden canlanması ve hayatı yeniden kutlamakla ilgiliydi” dedi. "Kadınlara umut ve kutlama duygusu veren bir koleksiyon yaratmak istedim." dedi.

Heyecan verici altınlar, kırmızılar ve mavilerle eşleştirilmiş nötr renk paleti, kesinlikle sizi bir sarsıntıyla uyandırıyor. Dış giyim onun için yeni bir kategoriydi: “Her şey bu süper güçlü, büyük, New York kürkleriyle ilgili, altında bu küçük, ufacık seksi siluetler. Dışarısı soğuk ama o bir yere gidiyor."


Smith, modanın geleceğini şehvetli olma ve biraz cilt gösterme zamanı olarak görüyor. İki yıllık eşofmanlardan sonra, bu doğru geliyor. Smith, “Kadınların dışarı çıktıklarında dahil edebilecekleri ve ilgi odağı olabilecekleri zamansız parçalar sunuyorum” diyor ve müşterisinin temel şeyleri istemediğini ekliyor. “Pandeminin ortasında, body ve catsuit satışlarım yüzde 87 arttı. 'Bu kadınlar nereye gidiyor?' İnsanlar hala dışarı çıkıp giyinmek istiyor."

Dünyaya yeniden adım atmanın tarifsiz hissini hayal ediyoruz. Smith ise hayal gücü ile bir koleksiyona hayat vererek; parlak bir şeyle trafiği durdurmaya hazır bir kadının fantezisini yansıttı.