LES BENJAMINS'İN ANTİK BİR RİTÜELDEN İLHAM ALAN KOLEKSİYONU

LES BENJAMINS Sonbahar/Kış 2017-18 Koleksiyonunda yok olmaktaki kartal avlama sanatına görkemli bir saygı duruşunda bulunuyor.

Les Benjamins, Sonbahar/Kış 2017-18 koleksiyonu için Orta Asya bozkırlarının bu asil sporunu dört bölüm halinde keşfe çıkıyor.

Bu antik ritüelden ve insan ile hayvan arasındaki ilkel bağdan ilham alan koleksiyon, bozkırlardan Altay dağlarına doğru yola çıkarak bu dramatik coğrafyada incelikle ele alınmış etnik detaylarla barok esintili sportif bir şıklık sunuyor.

Eşsiz bir kültürün inceliklerine inerek ortaya çıkan kentli gardıropta el işçiliği her katmanda dikkat çekiyor. Düz, kapüşonlu veya cepli sweatshirt ve tişörtlerde çeşitli tekniklerin kullanıldığı görülüyor. Nakış, altın varak, fotoğraflı gerçekçi tarihi baskılar ve döşemelik patchwork işlemeler, sarı, bordo, lacivert, kum grisi, kırmızı ve altın gibi tonlardan oluşan sıcak toprak renklerle kombine ediliyor. İri yazılarla mistik mesajlar veriliyor. ‘HUNT’ (Av), ‘THE HORSEMAN COUNTRY’ (Atlıların Yurdu) ve ‘GREAT EAGLES FLY ALONE’ (Büyük Kartallar Yalnız Uçar) gibi sloganlar, iki yönlü koton jarse üzerinde endüstriyel işaretler gibi kabartmalı olarak yer alırken yazılı işlemeler Fransız kadife havlu kumaşları süslüyor. Bomber ceketlerde serigrafi baskılı imitasyon kürk paneller, fermuarlı ve kapüşonlu uzun sweatshirt’lerde floklu kabartma baskılar öne çıkıyor. Grafik motiflerde gelenekselle çağdaşın birlikte kullanımıyla geçmişle gelecek, Doğu ve Batı arasında kışkırtıcı diyaloglar başlatılıyor.Les Benjamins Sonbahar/Kış 2017-18 koleksiyonu, yeni nesil Apple Airpod kulaklıkların lansmanıyla kutlanırken modeller ikonik Nike Air Max 95 ayakkabılar giyiyor.  Koleksiyonu fotogaleride inceleyebilirsiniz. .