LES BENJAMINS'IN YENİ KOLEKSİYONUNDA ABORJİN ETKİSİ

Les Benjamins, 2017-2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için sokak stillerinin ve Avustralya yerlilerinin özgün kültürünün buluştuğu bir dünya hayal ediyor.

Avustralya mirasının özüne uzanan muhteşem bir yolculuk, Les Benjamins markasının kurucusu Bünyamin Aydın’ın kendine has modern dokunuşlarıyla yorumlanıyor.

Geçmişi antik zamanlara uzanan ama bugün sonsuza dek yok olma riski taşıyan bu topluluğun büyükleri, bilgi birikimlerini, sanatlarını, ritüellerini ve performanslarını kuşaktan kuşağa aktararak kültürel miraslarını yaşatıyor.

Les Benjamins de yeni koleksiyonundaki zarif desenler, nadide tasarımlar ve radikal işlemelerle bu kültürel birikimin mesajına hayat veriyor.Bu yaratıcı yolculuktan ortaya çıkan şehirli gardırop, adeta Avustralya’nın eşsiz güzellikteki manzaralarından doğmuş gibi görünüyor. Elde boyama teknikleri ve iplikli işlemelerin baskılı kolajlar ve Aborijin sembolleriyle birleştiği tasarımlar, koleksiyonun olağanüstü işçiliğinin altını çiziyor.Les Benjamins, İngiliz koloni döneminin askeri detayları ile 17 ve 18’inci yüzyıl resimlerinden aldığı ilhamla bir kez daha eşsiz tasarımlara farklı imzasını atıyor. Bu sadece bir koleksiyon değil; bu bir moda markasından çok daha fazlası. Bu, birleşime ve içinde yaşadığımız dünya hakkındaki farkındalığımıza güç katan gerçek bir kültürel hareket!.