LOAFER’LARDA İKAT ETKİSİ

Les Ottomans ve Max Verre birlikteliğinden doğan loafer'ları es geçmeyin!

Les Ottomans markasının kurucusu Bertrando Di Renzo, Max Verre ile iş birlikteliklerinden doğan loafer'ları anlattı.

Diğer birçok farklı desenden farklı olarak ikatın seri üretimi yok. Her biri önce elle boyanıp sonra yine elle dokunan, Orta Asya ile özdeşleşen bu değerli kumaşlara olan hayranlığını anlatıyor Bertrando Di Renzo. Sadece ikat desenlere yer verdiği Les Ottomans markasını ve markanın İtalyan Max Verre ile olan iş birliğini ondan dinliyoruz.

ELLE: Les Ottomans fikri nereden geldi, ilhamınız neydi?

Bertrando Di Renzo: Les Ottomans'ı Türkiye'ye ve Türk insanlarına bir övgü olarak yaratmak istemiştim ve bunu da başardığımı düşünüyorum. Aslında bu markayı, kendi evimde ya da arkadaşlarımın evinde görmek istediğim ürünlerden yola çıkarak yarattım. Renkleri çok seviyorum dolayısıyla tasarladığım ve çalıştığım kumaşlar da renklere duyduğum bu tutkuyu yansıtıyor. Bu tasarımlarda en çok sevdiğim şey ise her tarzda eve ve dekorasyona uyum sağlayabilmeleri. Yani kısaca, yerel zanaatkar ve tasarımcıların işlerine hayat veren, Türkiye'de üretilmiş lüks ev ürünleri tasarlıyorum.

ELLE: Max Verre ile iş birliği nasıl oluştu, bu ikili nasıl bir araya geldi?

BDR: Yeni insanlarla çalışmaktan her zaman çok keyif aldım çünkü bana her zaman yeni fikirler veriyorlar. Max Verre, Tom Ford ve Saint Laurent gibi markalarla çalışmış başarılı ayakkabı tasarımcısı. Onlar gibi kumaşlarımdan muhteşem ürünler yaratabilecek özel ve zevkli bir ekiple çalışma fırsatı bulduğum için çok şanslıyım. Aslında bu işbirliği çok tesadüfi gelişti. Max'le ortak arkadaşlarımız aracılığıyla tanıştık ve kumaşlarımı çok beğendiğini söyleyince birlikte çalışma ihtimalini düşünmeye başladık.

ELLE: Sizce Max Verre neden Les Ottomans'ı seçti?

BDR: Onlara göre lüks bir yaşam felsefesi. Bu ayakkabıları tasarlamak istedi çünkü ona göre bu ayakkabılar yumuşak kadife ve ipek dokunuşlarla sizin hayatınızda ve sizde zaten var olan ‘lüksü' yansıtıyor.

ELLE: Les Ottomans ürünlerini ve bu harika ayakkabıları nereden satın alabiliriz?

BDR: Ayakkabıları Bergdorf Goodman, Barneys, Mercurio ya da Max Verre'nin sitesi aracılığıyla satın alabilirsiniz. Fiyatlarıysa 450-500 Euro civarında. Les Ottomans ürünlerini de, birçok ülkede dekorasyon mağazalarında ya da online olarak www.les-ottomans.com sitesinden satın alabilirsiniz.

Etİketler