Lorenzo Martone Tek Başına Yola Çıktı

Marc Jacobs'un partneri Lorenzo Martone kendi modasını yaratmak için hazır.

Yeni tasarımcı Marc'dan hiç yardım almadan hazırladığı kolleksiyonunun mümkün olduğunca kendisine ait olmasını istiyor. ''İlişkilerin içine iş ortaklıklarını sokmak bence doğru değil. Çünkü ilişkiler zaten kendi başlarına son derece karmaşık,'' diyor Mantone.

New York'un cesur estetik anlayışından ilham alan kolleksiyonda ünlü mücevher tasarımcısı Jules Kim'in takı tasarımları da yer alacak. İkili, palmiye ağaçları, çiçek desenleri ve parlak renkler içeren geleneksel havuz kenarı kolleksiyonlarından uzak durmak istediklerini belirtiyorlar.

Lorenzo yeni kolleksiyonu hakkında, ''Daha şehirli ve daha şık modellerin hazır giyim sektöründe önemli bir ihtiyaç gördük. Bunun bizim için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Deniz kıyafetleri daha çok Los Angeles odaklı tasarımlar içeriyor ve bizim kolleksiyonumuz ibreyi New York'a çevirmeyi planlıyor,'' diyor.

Parçalar payetlerle bezenmiş olacak. Kemerler ve dantel korseler içeren kolleksiyon için ağırlıklı olarak siyah, beyaz ve kırmızı renkler kullanılacak.

Markanın logosu geometrik hatlarda Japon origami desenleri baz alınarak tasarlanmış bir yarasa.

''Yüzmek benim Brezilyalı tarafımdan gelen bir ilgi alanım. Mayo ve bikini modası orada oldukça önemli konu. Brazilyalılar tatile çıktıklarında, tatil süresi 4 gün olsa dahi yanlarına en az 4 farklı mayo alırlar,'' diye ekliyor Martone.

Kolleksiyon Temmuz'da görücüye çıkacak ve Kasım ayında ise mağazalardaki yerini alacak. Her bir parçanın satış fiyatının 120 ile 130 dolar arasında olması planlanıyor.