LOUIS VUITTON CRUISE 2019 DEFİLESİ

Sanat ve moda yeniden bir arada!

Fransa’nın tepelerinde Saint Paul de Vence adlı bir kasabada gerçekleşen Louis Vuitton Cruise 2019 defilesi yaratıcılığın ve bireyselliğin birleşimiydi.

Her zaman defilelerini farklı yerlerde gerçekleştiren Nicolas Ghesquiere, daha önceki defilelerini Louvre müzesinde yapmıştı.

 
Emma Stone, Jennifer Connelly, Lea Seydoux ve Justin Theroux gibi ünlü davetlilerini Alberto Giacometti ve Marc Chagall’ın eserlerinin olduğu, Foundation Maerght, sanat dolu bir bahçede ağırladı. Joan Miro’nun heykelleri arasında yürüyen modeller, Ghesquiere’nin ikonik tasarımlarını taşıdı. Göz alıcı blazer ceketler, ipek elbiseler, fırfırlar ve gösterişli yakalar ile göz şöleni yaratan defilede dekolte panelli parçalar ve sert kumaşlı tasarımlar ile kontrast yaratıldı. 

WWD’ye heykellerin şekillerinden ve haciminden ilham aldığını söyleyen Ghesquiere, kadınların üzerinde hafif duran ve hareket eden tasarımlar yaratmak istediğini söyledi. Payetli ceketler, transparan tasarımlar ve geometrik motifler ile eksantrik kadınların giyebileceği parçalar yaratan ünlü tasarımcı, egzotik bir koleksiyon yaratmak istediğini belirtti. 

Geçtiğimiz hafta Louis Vuitton ile Artistik Direktörü sözleşmesini yenileyen Nicolas Ghesquiere, Fransız modaevi için zamansız tasarımlar yaratmak istiyor. Sezonun değişimleri ile ilham kaynaklarını birleştiren ünlü tasarımcının Cruise 2019 koleksiyonu adeta sanata göz kırpıyor…Louis Vuitton Cruise 2019 defilesinden görünümler fotogaleride. 
.