LOUIS VUITTON CRUISE DEFİLESİNİN YERİ BELLİ OLDU!

Nicolas Ghesquire yine Amerika’da!

Kreatif Direktör Nicolas Ghesquiere, Louis Vuitton’un Cruise 2023 defilesi için Kaliforniya’daki en ünlü binalardan birini seçti, San Diego’daki Salk Institute. 12 Mayıs’ta gerçekleşecek olan defile, Ghesquiere’nin mimariye olan tutkusunun altını çizecek. 2013’ten beri Louis Vuitton’da çalışan Ghesquiere, tüm Cruise defileleri için mimarisi ile dikkat çeken lokasyonlar tercih etmişti. Son yıllarda Palm Springs’deki Bob Hope Estate, Brezilya’daki MAC Niteroi, Kyoto’daki Miho Müzesi ve New York’taki TWA Flight Center, Louis Vuitton’un Cruise koleksiyonlarına ev sahipliği yapmıştı. 

“Kaliforniya'da çok zaman geçirdikten sonra, orada tekrar bir gösterim yapma fikrine çekildim” diyerek Women’s Wear Daily’e konuşan Ghesquiere. "Salk Institute, yıllar boyunca benim için harika bir yer oldu ve Louis Kahn'ın Pasifik Okyanusu ve Kaliforniya gün batımının bu olağanüstü ortamına karşı çarpıcı Brütalist mimarisi bana sonsuz ilham veriyor,” diye ekledi. 

Estonya doğumlu Amerikalı mimar Kahn, Salk araştırma kampüsünü 1965’te tamamlamıştı. Biyomedikal araştırmalara adanan bu kar bağımsız organizasyonun, ismini de kurucusu virolog Dr. Jonas Salk’tan alıyor. Salk, 1955’te ilk çocuk felci aşılarından birini geliştirmişti. 

Salk Institute’ta ilk defa bir şov sergileyecek olan Louis Vuitton, daha önce de 2019’daki seyahat kampanyaları için bu lokasyonu tercih etmişti. ‘The California Issue’ adlı Louis Vuitton kitabında, Salk Insitute arka plan olarak kullanılmıştı. Moda evinin açıklamasına göre, “Enstitü, moda evi için kalıcı bir referans ve ilham kaynağı olmaya devam ediyor.”