LOUIS VUITTON, İLKBAHAR-YAZ 2022 SUNUMUNU VIRGIL ABLOH'A ADADI

“Virgil buradaydı.”

Louis Vuitton, Virgil Abloh'un sevgi dolu anısına 30 Kasım’da Miami'de İlkbahar-Yaz 2022 Koleksiyonunun sunumuyla yaratıcı bir dehanın yaşamına ve mirasına saygı duruşunda bulundu.

Gerçek bir yaratıcı deha, vizyon sahibi ve çığır açan Virgil'in dünyayı değiştiren kariyerinin belki de son büyük görünür anı olan İlkbahar-Yaz 2022  defilesi, Virgil'in en büyük hitlerinin ve yeni fikirlerinin yaratıcı bir bolluğuydu.

Kanye West, Kim Kardashian, Rihanna, A$AP Rocky, Kerwin Frost, Pharrell, Gunna ve Lil Baby gibi ünlüler derme çatma podyumu doldururken, Virgil'in LV klasiklerinden bazılarını giyen bir model süvarisi (Kid Cudi dahil) - "VUITTON ROCKERS " kazaklar, tonal deri trençkotlar, degrade renkli ceketler, Louis Vuitton x Nike Air Force 1s - bir gökkuşağı alayı oluşturdu.

Virgil'in LV için önceki podyum şovlarına dikkat ettiyseniz, daha önce gördüğünüz parçalar vardı, ancak bunlar tamamen yeni görünümlerle yeniden yaratıldı. Baştan sona, ışıltılı takımlar, dalgalı tül etekler, fırfırlı ceketler ve amorf pardesüler, Virgil'in dinamik hazır giyim vizyonunu etkilemek için modellerin orantılarını çarpıttı.

Louis Vuitton monogramı, kapüşonlu parkalar, yere çarpan geniş yırtmaçlı pantolonlar ve spor giyim donanımları örgü LV formalarına ve büyük boy hokey kaleci eldivenlerine dönüştü.

Son geçit töreninden sonra, LV tasarım ekibinin üyeleri, Virgil'e gözyaşları içinde veda etmek için toplandılar. Ve havai fişekler patladı.

Bu podyum gösterisi tek başına Virgil'in mirasını sağlamlaştırmıyor; lüks markadaki son erkek giyim tasarımlarının etkisinin sonsuza kadar sürmesi garanti edildi.

Louis Vuitton'un İlkbahar/Yaz 2022 defilesi Virgil için uygun bir uğurlamaydı, ancak sunumun amacını karartmayacak kadar bastırılmış, ancak nesilde bir kez görülen bir yeteneğe saygı duruşunda bulunacak kadar akılda kalıcıydı. “Virgil buradaydı.”"Virgil Abloh'un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Virgil sadece bir arkadaş, harika bir işbirlikçi, yaratıcı deha, vizyon sahibi ve yıkıcı değil, aynı zamanda zamanımızın en iyi kültürel iletişimcilerinden biriydi. Gelecek nesillerin yolunu açtı. Hayırseverlikleri ve tutkuları aracılığıyla topluluğunun sadık bir destekçisi olarak, her şeyin mümkün olduğuna inanan sonsuz bir iyimserdi. Aynı ruhla, Louis Vuitton'da onun mirasını, onun istekleri doğrultusunda Miami'de bir final gösterisi ile gururla kutlamaya devam edeceğiz. Ona arkadaşım demekten onur duyuyorum. En derin düşüncelerim eşi, çocukları, ebeveynleri, ailesi ve büyüklüğünün dokunduğu tüm toplulukla birlikte.” -Louis Vuitton'un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Michael Burke