LOUIS VUITTON KALİFORNİYA’YA GİDİYOR

Louis Vuitton, Cruise koleksiyonunu Kaliforniya’da gösterecek…

Cruise koleksiyonu dönemi geri döndü! Şimdi ise uzak bir destinasyon duyurusu için sıra Louis Vuitton’da. 5 Mayıs’ta Cruise koleksiyonunu Monako’da sunacak olan Chanel ve 28 Haziran’da Lizbon’da gösterim yapacak olan Max Mara’dan sonra Louis Vuitton da Kaliforniya’ya gidiyor! 12 Mayıs, Perşembe günü Cruise koleksiyonunu gösterecek olan Louis Vuitton, yeni kreasyonları Amerika’da sunacak. 

Louis Vuitton, 2023 Cruise koleksiyonunu sunmak için yaptığı basın açıklamasında, "Cruise koleksiyonlarını olağanüstü tasarım ve dünya çapında ünlü seçkin yerlerde sergilemeye yönelik mimari yolculuğuna devam edeceğini,” belirtti ancak net bir lokasyon adı vermemeyi tercih etti. 

Geçtiğimiz sene pandemi sebebiyle Paris’te kalmayı tercih eden Louis Vuitton, Cergy-Pontoise’dan canlı yayın ile bir sunum yapmıştı. Pandemiden önce ise New York’taki JFK havalimanının bir alanını kullanan Louis Vuitton, Cruise koleksiyonları için her zaman büyüleyici lokasyonlara yöneliyordu. 2016’da ise Niteroi, Brezilya’daki Çağdaş Sanat Müzesi’nde ve 2017’de ise Kyoto’daki Miho Müzesi’ne giden Louis Vuitton, sadece bir moda evi olmadığını ama aynı zamanda global müşterilerine kültür ziyafeti vermek istediğini belirtmişti.