LOUIS VUTTON X LEAGUE OF LEGENDS

Moda ve E-Spor dünyası bir araya geliyor!

Moda ve teknoloji… Moda ve sanat… Moda ve tiyatro… Bu birliktelikleri çok gördük! Ama moda ve bilgisayar oyunu ikilisini hiç duymuş muydunuz? 2009’da yayınlanan ‘League of Legends’ internet oyunu, dünyanın en çok oynanan bilgisayar oyunu olarak e-oyun sektörüne adını altın harflerle kazımıştı! Her sene, dünyadaki en iyi oyuncular ve takımlar ile ‘League of Legends’ Dünya Şampiyonası düzenleyen Riot Games’in bu seneki şampiyonası 2 Ekim’de Berlin’de başlıyor. Daha sonra çeyrek ve yarı finalleri için 26 Ekim’de Madrid’e geçecek olan şampiyonanın finali 10 Kasım’da Paris’te yapılacak. 

Bu uluslararası etkinlik için Riot Games ile işbirliği yapan Louis Vuitton, eşsiz bir kupa kutusu tasarladı. ‘Summoner’s Cup’ adlı final ödülü için hazırlanılan özel kutu, e-oyun dünyasının en prestijli ödülü için yaratıldı. E-spor şampiyonası için ilk defa tasarlanan Louis Vuitton kutusu, hem markanın estetiğini hem de League of Legends evreninin elementlerini yansıtıyor. Kısa bir süre sonra Louis Vuitton ile bir dijital koleksiyon yayınlayacak olan Riot Games, Fransız markanın Kreatif Direktörü Nicolas Ghesquiere tarafından özel olarak tasarlanan karakter kıyafetleri sunacak. “Önde gelen League of Legends etkinliğimiz için; tasarımları ile görüntüyü, hissi ve prestiji etkileyecek olan Louis Vuitton’un resmi partnerimiz olmasından onur duyuyoruz,” diyen Riot Games Uluslararası E-Spor Partnerlik Sorumlusu Naz Aletaha, “Bu tarihi işbirliği, Riot Games ve League of Legends’ın dokuz sezonluk Espor sektöründeki etkisini yansıtıyor. Louis Vuitton’un sporumuza katkıda bulunduğu için çok heyecanlıyız ve önümüzdeki aylarda bu partnerliğin tüm detaylarını sizinle paylaşabilmek için sabırsızlanıyoruz, özellikle 10 Kasım’da Summoner’s Cup ödülü için Paris’te” diye ekledi. 

“League of Legends Dünya Şampiyonası sadece turnuvanın doruk noktası değil, aynı zamanda spor ve eğlence dünyasının doğan yeni efsaneleri kutlamak için bir araya geldiği bir yer,” diyen Louis Vuitton CEO’su ve Başkanı Michael Burke, “Louis Vuitton uzun bir süredir dünyanın en önemli ödülleri ile bağdaştırılıyor ve bugün burada, Summoner’s Cup ile anılıyor. Böylesine ikonik bir etkinliğin parçası olduğumuz için çok heyecanlıyız” diye ekledi.