LVMH, 2024 PARİS OLİMPİYATLARI’NIN SPONSORU OLDU

Dünyanın en büyük lüks grubu, küresel etkinliğin premium ortağı olduğunu duyurdu.

Buse Saray BUSE SARAY 28 Temmuz 2023
LVMH, 2024 PARİS OLİMPİYATLARI’NIN SPONSORU OLDU

Spor ve lüks moda dünyasının bir araya geldiğine sık sık tanık olmazsınız, ancak bir araya geldiklerinde kesinlikle çok etkili olurlar. Dünyanın en büyük lüks grubu LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton, bir yıl sonra başlaması planlanan 2024 Paris Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları ile sponsorluk anlaşması yaptığını duyurdu.Louis Vuitton, Sephora, Bvlgari ve pek çok markanın sahibi olan LVMH, grubun "The Art of Crafting Dreams" misyonuyla örtüşen ve Paris 2024 vizyonunu yansıtan bu küresel etkinliğin premium ortağı oldu.

Başkan ve CEO Bernard Arnault tarafından yönetilen LVMH, 2024 yılında (26 Temmuz ile 11 Ağustos arasında düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları’nda) Louis Vuitton, Dior, Moet Hennessy ve Chaumet gibi çeşitli şirket markalarıyla etkinliklere katılacak.
 Bu duyuru, Avrupa'nın en büyük şirketinin (piyasa değeri açısından) grup düzeyinde bir sponsor olduğu ilk anı işaret ediyor. Milyarder Bernard Arnault'un ailesi tarafından kontrol edilen LVMH, genellikle spor alanında da sponsorluk anlaşmalarına imza atıyordu, ancak bunlar her zaman şirketin 75 markasından birine yönelik olmuştu: Örneğin Vuitton, 2023 Rugby World Cup'ı Fransa'da destekliyor, Christian Dior ise Paris Saint-Germain futbolcuları için resmi kıyafetler tasarlıyor.
 
Anlaşmanın değeri 150 milyon avro olarak tahmin ediliyor ve marka, bankacılık grubu BPCE, ilaç şirketi Sanofi ve süpermarket operatörü Carrefour gibi en üst düzey sponsorlar arasına katılacak. Duyuru, LVMH imparatorluğunun mirasçılarından Antoine Arnault tarafından yapıldı ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi başkanı Thomas Bach, Paris 2024 başkanı Tony Estanguet, Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve Fransa'nın spor bakanı Amelie Oudea-Castera'nın katıldığı bir basın toplantısında gerçekleşti.
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.