LVMH, OFF-WHITE’IN ÇOĞUNLUĞUNU SATIN ALDI

Virgil Abloh, LVMH ile daha da yakında çalışacak!

Geçtiğimiz aylarda Rihanna’nın Fenty giyim markasının çalışmalarını durdurduğunu duyuran lüks moda grubu LVMH, yeni bir yatırımı ile gündemde.

Off-White markasının kurucusu ve CEO’su Virgil Abloh ile ortaklık kuran LVMH, Off-White’ın %60’ını satın aldığını duyurdu.

Kuruluşundan beri New Guards Group adlı moda grubunun bünyesinde olan Off-White’ın %40’ı hala New Guards’da olmaya devam edecek. Markadaki görevine devam edeceği söylenen Abloh, Louis Vuitton’un erkek giyim koleksiyonlarının Artistik Direktörü olarak da çalışacak. Mart 2018’de Louis Vuitton bünyesinde çalışmaya başlayan Abloh, her iki markanın da yaratıcı tarafında olmayı sürdürecek. 2012’de kurulan Off-White, ilk günden bu yana hızla büyümeye devam etmiş ve sektöre yeni katılmış olsa da modanın en çok konuşulan markalarından biri olmuştu. Sokak giyim tarzının öncülerinden biri olan Off-White, Jimmy Choo, IKEA, Byredo ve Nike gibi birçok farklı marka ile iş birlikleri yapmıştı. 

LVMH ile partnerlikleri hakkında çok fazla detay verilmese de, Virgil Abloh’nun moda grubu ile yakından çalışarak varolan portföyünü genişleteceği düşünülüyor. Sadece moda tarafında değil içki ve otelcilik alanında da çalışacağı belirtilen Virgil Abloh, LVMH’in gözde tasarımcıları arasında. Kısa bir süre önce Phoebe Philo’nun kendi markasında ortak olduklarını duyuran LVMH, moda sektöründeki varlığını gün geçtikçe daha da büyütmeye devam ediyor. .