M MISSONI'NİN SÜRDÜRÜLEBİLİR PALTOLARI

Eski tasarımlar küllerinden doğuyor...

Vintage kumaşları modern formlarda mı görmek istiyorsunuz? O zaman M Missoni'nin yeni palto koleksiyonu tam da size göre. Marka, MATCHEFASHION ile bir araya gelerek vintage kumaşlara ultra şık bir dokunuş ile ikinci kez hayat vererek bir palto koleksiyonu oluşturdu.

Kapsül koleksiyondaki paltolar, Missoni Home'un kumaşlarının "ileri dönüşüme" uğramasıyla üretilmiş. İleri dönüşüm, işlevselliğini yitirmiş, artık fazlalık olarak görülmeye başlanmış olan eşyaların biraz yaratıcılık ve biraz emek sayesinde faydalı ve kullanışlı hale getirilerek hayata kazandırılmasına deniyor. 1,415 ila 2,080$ arasında fiyatlandırılan koleksiyon, üç silüete sahip: trençkot, parka ve trucker.

M Missoni'nin kreatif direktörü Margherita Missoni, markanın yaptığı resmi açıklamada "MATCHESFASHION ile ikinci kapsül koleksiyonumuz için çok heyecanlıyım. Missoni mirasını çağdaş bir yorumla kutlamak için Missoni arşivinden ileri dönüştürülmüş materyalleri yeniden kullanmaya devam ediyoruz. Çocukluğumdan beri bit pazarlarını ve vintage mağazaları ziyaret etmeyi çok seviyorum ve önceden sevilmiş bir eşyaya yeniden hayat verme fikri buradan geliyor ve ben bunu bu koleksiyon ile kutlamak istedim."

Bu koleksiyonda üç zamansız silüette ikonik stiller yaratmak için Missoni bizzat kendisi, Missoni Home arşivinden 80'ler ve 90'lardan kumaşlar seçmiş. Önceden mobilya tasarımları için kullanılmış döşemelik dokuma kumaşlar, pamuk jakardan baskılı kadifeye kadar her şeyi içeren bu kapsül koleksiyon için tekrar kullanıldı.