ELLE STYLE AWARDS X M.A.C Ödül Töreni İçin Son
  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE

MAC duyarlılığı

Farkındalık için mücadele

MAC VIVA GLAM serisiyle, HIV/AIDS konusunda gençleri bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Kampanyanın bu yılki sözcüleri Nicki Minaj ve Ricky Martin, MAC'in AIDS Fonu'na yapılacak katkı için gençlere söz konusu tehditlerle ilgili verilecek eğitimlerin en büyük destekçileri.

MAC'in ürün geliştirme ekibiyle beraber VIVA GLAM ruju oluşturan Nicki Minaj'ın konuyla ilgili fikirlerini öğrenmek için onunla yapılan özel röportajı okumaya davetlisiniz.


MAC, bir sonraki VIVA GLAM  sözcüsü olarak sizi seçtiğinde nasıl hissettiniz?

MAC'in 2012 VIVA GLAM sözcüsü olarak beni seçtiğini öğrendiğim zaman orada çalışan herkese sarılmak istedim. Çünkü VIVA GLAM kızı olmak her zaman istediğim bir şeydi. Ricky Martin'le birlikte MAC'in AIDS kampanyasını yürütmek, bu konuda farkındalık yaratmak adına çalışan ilham verici sözcü listesine baktığımızda gerçekten çok onur verici.

MAC'le ilk tanışmanız nasıl gerçekleşti?

MAC'in pembe ‘Nouveau' rujunu yıllardır kullanıyorum. Bu ruja olan aşkım vesilesiyle 2010 yılında çıkardığım ‘Pink Friday' albümümde MAC bana bir ortaklık teklifiyle geldi. Albümün piyasaya sunulmasını kutlamak amacıyla markayla birlikte bir kapsül koleksiyon çıkardık ve bundan büyük keyif aldım. MAC, her zaman çalışmak isteyeceğim bir marka haline geldi.

Bize biraz VIVA GLAM Lipstck'ten bahseder misiniz? Yaratım süreci nasıl geçti?

VIVA GLAM gerçekten çok seksi. Yeni rujumun rengi, hayranlarım için en doğru renk tonu olduğunu düşündüğüm ‘Flamingo' pembesi. İstediğim renk karışımına ulaşmak, MAC'in ürün geliştirme ekibiyle birlikte çalışarak çok kolay oldu. VIVA GLAM pembesi, gerçekten insana pozitiflik veren parlak bir renk. Bu rujdan elde edilecek tüm paranın HIV/AIDS'le Mücadele Fonu'na yatırılacak olması gerçekten çok etkileyici. Bu sebeple, yeni rujumun, dünyanın her yerinden olabildiğince çok insan tarafından satın alınması tek dileğim.

Ricky Martin'le birlikte çalışmak nasıldı?

Ricky Martin işinde gerçekten çok profesyonel ve onunla birlikte çalışmak gerçekten çok büyük keyif. Hedefimiz, 2012 Ağustos'unda gerçekleşecek Uluslararası AIDS Konferansı'na kadar, MAC'in AIDS Fonu'nda 250 milyon dolara ulaşmak. Ricky'le beraber bunu gerçekleştireceğimize eminim.

Yeni VIVA GLAM sözcüsü olarak neyi başarmak istiyorsunuz?

MAC'in AIDS Fonu için olabildiğince çok para toplanabilmesine yardım etmek istiyorum. Şu anda Karayipler'deki genç insanların konuya olan farkındalıklarının gelişmesine konsantre olmuş durumdayım. 15-24 yaş arası gençlerin sadece %40'ının  konuyla ilgili tam ve eksiksiz bilgiye sahip olmasını öğrenmek gerçekten çok üzücü. Bu yüzden, ben de bu bilincin yaygınlaştırılması için elimden geleni yapıyorum.

HIV/AIDS'le ilgili gençlere vermek istediğiniz mesaj nedir?

İlki ve en önemlisi, konuyla ilgili eğitim almaları, güçlenmeleri ve kendilerini korumaları. VIVA GLAM rujlarından elde edilecek tüm gelirin, dünyada HIV/AIDS'ten etkilenen erkek, kadın ve çocuklara yardım amaçlı kurulan MAC AIDS Fonu'na aktarılacağının bilinmesi gerçekten çok önemli. Bugüne kadar fonda 224 milyon dolar toplandı. Eğer sizler de bana ve Ricky'e yardım ederseniz, HIV/AIDS'ten etkilenen insanların hayata olan bağlarını güçlendirmiş olacağız.