Maksimalizme giden yol

Tom Ford 2013 sonbahar-kış

Tom Ford'u nasıl bir tasarımcı olarak bilirsiniz? Kırmızı halıya imzasını atan minimalist elbiselerle mi? Arzu nesnesi gözlükleriyle mi? Ya da baştan çıkarıcı parfümleriyle? Evet, aslında bunların hepsi Tom Ford'da mevcut ama bir farkla, tasarımcının 2013 sonbahar-kış koleksiyonunda minimalizmden eser yok. Uzun yıllardır defile yapmak yerine koleksiyonlarını küçük bir basın ve davetli grubuna tanıtmayı seçen Tom Ford, sekiz yıllık aradan sonra podyuma öyle bir dönüş yaptı ki, hepimizi şaşırttı.

Geri dönüşünü görkemli, oldukça abartılı ve maksimalist bir koleksiyonla kutlayan Tom Ford, birbirinden farklı karakterlerdeki kadınları bir arada topluyor. Püsküller, etnik desenler, leoparlar, danteller, payetler, işlemeler, kadifeler, çiçekler... Hepsi bir arada! Bir anda bunların hepsi çok fazla gelse de, Tom Ford'un mutluluğunun ve içindeki coşkunun yansıması olarak algılayabiliriz. İşlemeli ceketler, uzun elbiseler ve dizi geçen upuzun çizmeleri ünlülerin üstünde göreceğimiz günler yakındır.

Minimalizmden maksimalizme keskin bir dönüş yapan tasarımcının bundan sonra yapacaklarını tahmin etmek daha da zor olacak. Aklımızı karıştıran, bizi birçok farklı dünyaya taşıyan koleksiyondan tüm görünümler foto galeride.

Etİketler