MAKYAJ GURUSU BARBIE OLDU

Pat McGrath artık bir Barbie!

Uluslararası Kadnlar Günü’nü kutlayan Barbie, kadın rol modellerini oyuncak bebeğe dönüştürerek ilham kaynağı olmayı umuyor. Sektörün en ünlü makyaj sanatçılarından ve Pat McGrath Labs’in kurucu Pat Mcgrath, Barbie’nin 2022 Kadınlar Günü serisinin bir parçası oldu. Shonda Rhimes, Ari Horie ve Tijen Onaran gibi isimlerin yer aldığı seri, ‘Barbie Dream Gap’ projesinin bir parçası. 

Kızları cesaretlendiren ve onlara her şey olabileceklerine inanmaya devam etmeleri için ihtiyaç duydukları kaynakları ve desteği vermeyi amaçlayan bu küresel girişim özellikle Kadınlar Günü’nde daha da çok ses getiriyor. "Çocukların etraflarında gördüklerinden ilham aldıklarını biliyoruz, bu yüzden genç kızların kendilerini cesurca engelleri aşmış ve hayallerindeki boşluğu aşarak bugün oldukları cesur kadınlar olma yolundaki rol modellerine yansıttıklarını görmeleri çok önemli” diyen Barbie Başkan Yardımcısı ve Küresel Başkanı Lisa McKnight, bir basın açıklamasıyla 2022 isimlerini duyurdu.

Gelecek nesil kadın girişimcilere ilham olabilecek biri varsa, o da McGrath. 2020'de moda, güzellik ve çeşitliliğe yaptığı hizmetlerden dolayı Kraliçe II. Elizabeth'ten Damehood ödülü alan McGrath, bu ödülü alan ilk makyaj sanatçısı olmuştu. 25 yılı aşkın süredir, McGrath’in vizyonu ve girişimci gücü, hem güzellik hem de moda sektörünü şekillendirdi diyebiliriz. Her sezon, lüks markaları ve tasarımcıları için altmıştan fazla moda şovunun sahne arkasında çalışan McGrath, sezon trendlerini belirliyor.

"Benim gibi bir Barbie'ye sahip olmak bir onur” diyen McGrath, “Herhangi bir şekilde insanlara hayallerinin peşinden gitmenin, sıkı çalışmanın, yaratıcılık ve azim ile her şeyin mümkün olduğuna inanma konusunda ilham verebilirse çok mutlu olurum” diye ekledi.