MANGO COMMITTED KOLEKSİYONUNUN ÜÇÜNCÜSÜ ÇIKTI!

Sürdürülebilir lifler ile oluşturulan, rahat, kadınsı görünümlü Mango Committed koleksiyonu, konseptle bağlantılı bir akış taşıyan tasarımlar sunuyor.

Mango, doğal liflerden elde edilen ve kadınlara yönelik Committed koleksiyonunun yeni versiyonunun başlangıcıyla Kanarya Adaları Botanik Bahçesi’nin, yaşama, enerjiye ve doğaya yönelik bir kutlama niteliğinde olduğunu ifade ediyor.

Model Arizona Muse’ün başrolde bulunduğu, Alexandra Nataf tarafından karelenen yeni kampanya, yaşamın kaynağı olan suyun büyüsünü, şirketin tasarım malzemeleri ve sürdürülebilir modaya ilişkin yeni eğilimleri ile bir araya getiriyor.

 Daha önceki versiyonlardan daha bohem bir yapıya sahip yeni kreasyonlar arasında, etkileyici bir akış ve kadınsı bir görünüm sunan Tencel gibi malzemelerden elde edilen rahat tasarımlar yer alıyor. Bol, maskülen gömlek ve kıyafetlerde geri dönüştürülmüş polyester ve organik pamuk gibi diğer liflerin kullanımı fark ediliyor. Bu sezon talepte olan tazelik hissi, kirli beyaz ve haki renk ya da antrasit kıyafet ve parçalarda yansıtılıyor. 
Markanın sürdürülebilirliğe yönelik bu girişiminde Mango, Take Action programı aracılığıyla verdiği sözü tutmaya devam ediyor. Take Action, daha sürdürülebilir bir işletme modelinin oluşturulmasına yönelik tüm etkinlikleri kapsayan proje konumunda.Bu alanda Second Chances projesi gibi, kullanılmış giysi ve ayakkabıların toplanmasını temel alan bir insiyatif daha görüyoruz. Firma, bu yılın sonuna doğru 10 tona ulaşmak için geçtiğimiz yılda seçili mağazalardaki giysi toplama kutusu sayısını 100'ün üzerine çıkardı..